Laikā, kad mūsu ikdienas dzīve sāk atgriezties ierastajās sliedēs, atmiņas par tumšo un draudīgo ziemu arvien attālinās. Izolācijā pavadītie mēneši nu liekas kā smacējošs murgs, kuru vēlamies aizmirst un izsviest no savas apziņas dzīlēm. Tomēr paralēli dabas un sabiedrības uzplaukumam nāvējošais vīruss turpina uzbrukt un apdraudēt pašus neaizsargātākos, nežēlojot nevienu savā ceļā.
Skaties īsfilmu: Diena Vidzemes slimnīcas Covid-19 nodaļā
Agrā rīta stundā, ierodoties Vidzemes slimnīcā Valmierā, uzzinām, ka aizvadītajā dienā no dzīves šķīrušies pieci slimnīcā stacionēti Covid-19 pacienti. Slimnīcas baltie un gaiši izgaismotie gaiteņi uz brīdi liek aizmirst par postošo infekciju, kuras epicentrā esam nonākuši.
Kamēr tiekam ietērpti aizsargtērpos, apziņa par klātesošo nāves sajūtu samilst.
"Tagad, kad šī slodze ir ievērojami samazinājusies, es skatos uz sevi un domāju, kā mēs to varējām izturēt. Jo tas bija murgs, pacientu bija daudz, reanimācijā vienlaicīgi bija kādi pieci seši pacienti," stāsta slimnīcas infektoloģe Anna Mironovska, kura ir nodaļas vadītāja.
Lai gan ziemas laikā izjustais, teju apokaliptiskais nomākums ir atlaidis savas važas, iekš slimnīcas sienām Covid-19 izraisītās mocības no abstrakcijas kļūst par realitāti.
"Pie nāves nepierod, bet tāds ir mūsu darbs."
Kopīgi apstaigājot garā gaiteņa malā izvietotās palātas, paša galvā izveidotais priekšstats par pandēmijas norisi kļūst otršķirīgs un pārņem žēlums. Žēlums par katru zaudēto dzīvību un katru nežēlīgās slimības nomocīto.