Džims Kasteters ir viens no Ņujorkas marihuānas nozares pionieriem, kurš jau iepriekš bijis iesaistīts vairākos ar legālās marihuānas nozari saistītos uzņēmumos.
“Tās ir izmaiņas paaudzēs, izmaiņas uzskatos un izmaiņas politiskajā struktūrā, kas mums ļāvušas nonākt brīdī, kad visi uzskata, ka tas [marihuānas legalizēšana] vairs nav nekas īpašs,” norāda Džims Kasteters.
Saskaņā ar “Gallup” veiktās ASV iedzīvotāju aptaujas rezultātiem, marihuānas legalizāciju pagājušā gada beigās atbalstīja 68% amerikāņu. Pirms desmit gadiem šo cilvēku īpatsvars bija mazāks par 50%.
Kīlans Kasteters uzskata, ka Ņujorkas štats kļūs par ASV “marihuānas meku”, līdzīgu kā Kalifornija, kas marihuānas lietošanu izklaides nolūkiem legalizēja 2016.gadā.
“Nav labāka brīža, kad Ņujorkai legalizēt marihuānas lietošanu izklaides nolūkiem, tādējādi radot nozari ar 30 000 līdz 50 000 jaunu darba vietu un miljardiem dolāru, kas ieplūdīs ekonomikā,” piebilst Kasteters.
Paplašinot savu darbību, “Empire Standard” plāno savu darbinieku skaitu tuvākajā nākotnē palielināt no pašreizējiem 15 līdz vairāk nekā simts.
Lai sāktu ražot un pārdot marihuānu izklaides nolūkiem, Ņujorkas štata uzņēmējiem būs jāpiesakās attiecīgai licencei. Sagaidāms, ka pirmās licences tiks izsniegtas jau līdz šā gada beigām.
Marihuānas lietošana izklaides nolūkiem tādējādi būs legāla jau 16 ASV štatos un Kolumbijas apgabalā.
Likums, kas legalizē marihuānu Ņujorkas štatā, no citiem štatiem atšķiras ar uzsvaru uz sociālajiem jautājumiem.
Sagaidāms, ka marihuānas legalizācija Ņujorkas štatam katru gadu radīs jaunus nodokļu ieņēmumus vismaz 350 miljonu dolāru apmērā. Daļa no šīs naudas tiks novirzīta kopienām, kas līdz šim visvairāk cietušas no ASV cīņas ar narkotiku apriti, it īpaši melnādaino un latīņamerikāņu kopienām.
Jaunais likums arī paredz pusi no marihuānas tirgus dalībnieku licencēm izsniegt mazākumtautību pārstāvju, sieviešu, dienesta laikā ievainojumus guvušu bijušo armijas pārstāvju pārvaldītiem uzņēmumiem, kā arī zemniekiem, kuru darbību negatīvi ietekmējušas dabas katastrofas.