CSDD sāk informatīvu satiksmes drošības kampaņu "Brauc ar galvu"

Raksta foto
Foto: CSDD

Lai veicinātu satiksmes dalībnieku drošību un savstarpējo cieņu, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) sākusi informatīvu kampaņu "Brauc ar galvu", uzrunājot gan velosipēdistus, gan arī citus ceļu satiksmes dalībniekus, aģentūrai LETA pavēstīja CSDD pārstāvji.

Pēc Valsts policijas datiem, līdz 15.maijam Latvijā notikuši 148 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietis 91 velosipēdists, bet trīs cilvēki gājuši bojā. Salīdzinot ar 2020.gada attiecīgo periodu, ievainoto velosipēdistu skaits ir samazinājies par 19%, taču ievainoto skaits varētu būt mazāks, ja ikviens ceļu satiksmes dalībnieks ar lielu atbildību izturētos pret savu un citu drošību, pauda CSDD pārstāvji.

CSDD arī norādīja, ka atbilstoši aptaujas datiem 26% velobraucēju un 32% autobraucēju mēdz pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus. Vienlaikus 81% velosipēdistu bīstamas situācijas izraisīšanā vaino citus satiksmes dalībniekus, kā galvenos kritisko situāciju radītājus minot autobraucējus (68%) vai citus velosipēdistus (39%).

"Ikvienam satiksmes dalībniekam ir jābūt atbildīgam un klātesošam - ne tikai fiziski, bet arī "ar galvu". Braucot ir svarīgi respektēt ceļu satiksmes noteikumus, kā arī nemitīgi analizēt satiksmi, prognozēt citu satiksmes dalībnieku iespējamo rīcību un pieņemt lēmumus, lai neuzmanības vai izklaidības dēļ neiekļūtu negadījumā. Kampaņas "Brauc ar galvu" uzdevums ir veicināt ceļu satiksmes dalībnieku drošību un savstarpējo cieņu, neatkarīgi no tā, vai viņi pārvietojas ar velosipēdu, automašīnu vai citu transporta līdzekli," pauda CSDD Komunikācijas departamenta vadītāja Ilze Šipkēvica.

Lai uzlabotu velosipēdistu drošību uz ceļa, pēc iedzīvotāju domām, pirmkārt, ir jāveido droša velo infrastruktūra, otrkārt, jāveic biežāka velosipēdistu kontrole uz ceļiem (64%) un pārkāpējiem jāpiemēro sodi (60%). Tomēr tik pat svarīgas ir informatīvās kampaņas un regulāri atgādinājumi par drošas braukšanas pamatprincipiem.

"Pārvietošanās ar velosipēdu sniedz neskaitāmi daudz ieguvumu. Tomēr jāņem vērā, ka negadījumos parasti smagākas sekas ir velobraucējam. Visiem satiksmes dalībniekiem ir jāievēro piesardzība un jākoncentrējas uz ceļu, paredzot citu satiksmes dalībnieku rīcību, kas ir pats labākais veids, kā pasargāt sevi un citus," uzsvēra apvienības "Pilsēta cilvēkiem" valdes loceklis Kārlis Krēķis.

Kampaņā "Brauc ar galvu" tiks aktualizēti gan rakstītie, gan nerakstītie ceļu satiksmes noteikumi, kā arī izstrādāti ieteikumi, kā pēc iespējas drošāk pārvietoties ar velosipēdu pa esošo infrastruktūru. Informatīvie un izglītojošie kampaņas materiāli būs pieejami vietnē "www.braucargalvu.lv".

Sadarbībā ar "Norstat Latvija" CSDD veiktajā tiešsaistes aptaujā aptaujāts 1001 Latvijas iedzīvotājs vecumā no 18 līdz 74 gadiem laika periodā no 7. līdz 11.maijam.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu