Šādā situācijā valdībai plānam, kā skatītāji varēs apmeklēt hokeju, bija jābūt jau pirms divām līdz trīs nedēļām, uzsvēra Valainis. Viņš norādīja, ka tas liecina par neizdarību, kā tas bija ar vakcināciju pret Covid-19, un politiķis prognozēja, ka līdzīgas problēmas būšot ar iespējamā revakcinācijas procesa organizēšanu.
Viņš norādīja, ka ZZS politiķi ar Latvijas hokeja federācijas vadību pārrunājuši šo jautājumu, kā var droši līdz sīkākajām detaļām noorganizēt skatītāju dalību. Piemēram, "Arēnā Rīga" no 10 000 vietu aizņemtas var būt ap 2000, tāpat varot veidot brīvas starprindas, ieviest atsevišķus sektorus.
Politiķis akcentēja, ka tūkstošiem cilvēku plecu pie pleca seko līdzi Eirovīzijai klātienē. Tāpat arī citas valstis tuvāk un tālāk no Latvijas jau organizē kādus pasākumus ar skatītāju līdzdalību. Arī mums ir jāskatās uz citiem sporta un kultūras pasākumiem, lai atrastu veidu, kā arī tajos kādi skatītāji varētu piedalīties, pauda deputāts.
Saeimas deputāti otro reizi šovakar ir savākuši 34 parakstus, lai turpinātu lemt par skatītāju ielaišanu uz pasaules hokeja čempionāta spēlēm.
LETA jau ziņoja, ka Saeima šovakar nodeva izskatīšanai komisijās atsevišķu partiju ierosinājumus par klātienes skatītāju ielaišanu uz pasaules hokeja čempionāta spēlēm, kas jau rīt sāksies Rīgā.
Saeimas vairākums nolēma nodot izskatīšanai komisijās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) virzīto likumprojektu, lai čempionātu ļautu apmeklēt klātienes skatītājiem.
Parlamenta sēdes darba kārtībā bija iekļauts arī JKP deputātu sagatavotais lēmumprojekts uzdot Ministru kabinetam nodrošināt epidemioloģiski drošas iespējas hokeja spēles klātienē vērot, piemēram, vakcinētajiem skatītājiem un skatītājiem ar negatīvu Covid-19 testu, tomēr saņemto iebildumu dēļ to neskatīja.