Tāpat arī speciālisti vērš uzmanību, ka pēc svētkiem viņi atgriezīsies mājsaimniecībās, kurās pastāv risks inficēt citus ģimenes locekļus.
Ar Covid-19 slimojošo bērnu un jauniešu skaits, kam nepieciešama ārstēšana slimnīcā, kopš janvāra ir stabili pieaugošs, un ar akūtu Covid-19 slimo visu vecumu bērni. Bērnu saslimstība ar Covid-19 ir tieši proporcionāla saslimstības pieaugumam visas sabiedrības vidū, norāda slimnīcā.
Līdz aprīļa beigām ārstēšanu slimnīcā saņēmuši jau 80 bērni ar akūtu Covid-19. Vidējais ārstēšanās ilgums Bērnu slimnīcas pacientiem ar akūtu Covid-19 ir septiņas dienas. Pacientu slimības gaita vērtējama kā vidēji smaga un smaga.
Bez akūta Covid-19 no janvāra kopumā 16 bērniem konstatēts multisistēmu iekaisuma sindroms (MIS-C), kas ir nopietni veselības sarežģījumi pēc akūta Covid-19 pārslimošanas. Saslimšana skar vairākas bērnu orgānu sistēmas - elpceļus, bieži arī sirds, gremošanas orgānus un citas, un tas ir potenciāli dzīvību apdraudošs stāvoklis. Astoņi MIS-C pacienti tika ārstēti slimnīcas Intensīvās terapijas nodaļā. Vidējais ārstēšanās ilgums stacionārā MIS-C pacientiem ir 15 dienas.
Apzinoties, ka sabiedrība ilgojas pēc Dziesmu un deju svētkiem un citiem sabiedrībai svarīgiem pasākumiem, Bērnu slimnīcas speciālisti lūdz būt iecietīgiem vienam pret otru, sniegt atbalstu, cik vien esošie apstākļi atļauj, un rūpēties par kopējo drošību, izvairoties no satikšanās ar cilvēkiem, kas nav katra ikdienas burbulī.
Šobrīd visbūtiskāk ir izmantot pieejamo iespēju vakcinēties kā pieaugušajiem, tā jauniešiem no 16 gadu vecuma. Tas, pēc slimnīcas speciālistu paustā, ir vienīgais drošais ceļš, kā samazināt iedzīvotāju veselības un dzīvības apdraudējumu pandēmijas apstākļos.