Brīdaga ir apdzīvota teritorija Viļķenes pagastā, uz Limbažu un Salacgrīvas novadu robežas. Lai atrastu šo vietu, norādes pa ceļam neatradīsi, jo iedzīvotāju skaits tajā ir tik mazs, ka to pat oficiāli nevar nodēvēt par ciemu. Tā ir viena no vietām, kurp padomju gados tika sūtīti režīmam nevēlamie elementi, lai netiktu sabojāts “labais” lielo pilsētu tēls. Mūsdienās Brīdagā vēl joprojām dzīvo cilvēki, tomēr pati vieta ir nepelnīti aizmirsta. Fenomens, ko dēvē par 101. kilometru, ir tik maz pētīts, ka pat pēc sarunas ar vairākiem cilvēkiem, kas dzimuši un auguši Padomju Savienībā, atklāju, ka ļoti daudzi par to nekad nav dzirdējuši. Protams, padomju gados par to skaļi neviens nerunāja un avīzēs nerakstīja, tomēr kopš PSRS sabrukuma ir pagājuši jau teju 30 gadi.
GPS laikmetā ceļu līdz Brīdagai atrast nav grūti. Braucot no Rīgas, to pavisam ērti var sasniegt pa Tallinas šoseju, jo ciems atrodas tikai nedaudz vairāk kā 10 kilometrus no tās. Dodoties uz turieni, gan aizdomājos, ka bez GPS šo vietu atrast varētu nākties ļoti grūti, jo uz Brīdagu nenorāda neviena ceļazīme, vismaz ne no šosejas puses. Pat ar navigāciju gandrīz palaidām garām necilo pagriezienu. Interesanti gan, ka sasniegt ciematu var no vairākām pusēm – tas ir pietiekami noslēgts no ārpasaules, tomēr ceļi to savieno gan ar tuvāko apdzīvoto centru Viļķeni, gan arī pa taisno iespējams izbraukt uz Salacgrīvu (lai gan ciems tehniski atrodas Limbažu novadā, tas atrodas tuvāk Salacgrīvas pilsētai nekā Limbažiem).
Sasniedzot ciemu, paveras diezgan interesants skats. Šķiet, vieta iekonservējusies laikā. Brīdagā ir divu veidu būves – barakas, kas celtas padomju gados, un ēkas, kas būvētas vēl pirms padomju laika netālu esošās muižas vajadzībām. Tāpat tur atrodas mazs un pieticīgs, bet ļoti skaists dievnams. Interesanti, ka vienīgā norāde uz Brīdagu ir zīme par tās kapiem, kuri atrodas tieši aiz baznīcas. Kapi arī tur ierīkoti ilgi pirms padomju varasiestādes nolēma, ka tur izmitinās tos, kurus nevēlējās redzēt pilsētās.