Mērījumi, ko veikuši RSU Higiēnas un arodslimību laboratorijas pētnieki no šī gada 15. līdz 20. aprīlim, apliecina, ka oglekļa dioksīda (CO2) līmenis tirdzniecības centros ir no 395 līdz 690 ppm – jo zemāks CO2 līmenis tiek konstatēts, jo augstāka gaisa kvalitāte. Šie dati apliecina epidemioloģiski drošo vidi tirdzniecības centros, tāpēc to pārstāvji rosina pieņemt faktos balstītus lēmumus un atvērt visas tirdzniecības vietas.
To, ka CO2 līmeņa mērījumi var tikt izmantoti kā sliktas gaisa ventilācijas indikators, norāda arī Apvienotās Karalistes pētnieki (Environmental and Modelling group). Viņi secinājuši, ka ventilācija ir viens no nozīmīgākajiem faktoriem, kas ietekmē Covid-19 vīrusa izplatību starp cilvēkiem, kuri atrodas vienā telpā un ievēro 2 metru distanci.
Arī Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta pētnieki, analizējot Covid-19 vīrusa izplatību iekštelpās, norāda, ka drošāk ir atrasties telpās ar lielāku gaisa tilpumu un augstāku ventilācijas ātrumu. Šie zinātniskie argumenti ļauj secināt, ka tirdzniecības centri ir epidemioloģiski droša vide, tādēļ nozare jau vairākkārt paudusi neizpratni par spēkā esošajiem ierobežojumiem, kas aizliedz strādāt lielai daļai tirdzniecības centru nomnieku visā Latvijā.
Tāpat ziņots: lai veicinātu vakcinācijas pieejamību iedzīvotājiem, piektdien Nacionālais veselības dienests, Veselības centra 4, Veselības centru apvienības un lielāko Latvijas tirdzniecības centru pārstāvji vienojušies par darbu sākšanu pie vakcinācijas punktu izvietošanas plāna. Darbs sākts nekavējoties, lai jau tuvākajās nedēļās gan Rīgas, gan reģionālo pilsētu tirdzniecības centros atvērtu vakcinācijas punktus, padarot vakcināciju vēl pieejamāku ikvienam Latvijas iedzīvotājam.