Koronavīrusa pandēmijas radītās krīzes dēļ vairāk nekā 100 miljoni strādājošo pasaulē nonākuši nabadzībā, liecina trešdien publiskots ANO Starptautiskās Darba organizācijas (ILO) ziņojums.
ILO: Pandēmijas izraisītās krīzes dēļ nabadzībā nonākuši vēl 100 miljoni strādājošo (3)
ILO brīdina, ka pandēmijas radītā krīze darba tirgū vēl nebūt nav pārvarēta, un nodarbinātība līdz līmenim, kāds tika reģistrēts pirms šīs krīzes, atgriezīsies, agrākais, 2023.gadā.
"Covid-19 nav bijusi tikai veselības krīze, bet arī nodarbinātības un cilvēces krīze," norāda ILO vadītājs Gajs Raiders.
Salīdzinājumā ar 2019.gadu vēl 108 miljoni cilvēku pasaulē klasificēti kā nabadzīgi vai ārkārtīgi nabadzīgi, kas nozīmē, ka viņiem un viņu ģimenēm nākas iztikt ar mazāk nekā 3,2 dolāriem uz vienu cilvēku dienā, vēsta ILO.
"Nabadzības līmenis ir dramatisks," saka Raiders, piebilstot, ka
piecos gados panāktais progress attiecībā uz strādājošo nabadzības izskaušanu ticis likvidēts.
Ziņojumā teikts, ka bezdarbnieku skaits pasaulē 2022.gadā veidos 205 miljonus, salīdzinot ar 187 miljoniem 2019.gadā. Taču reālā situācija ir krietni vien smagāka, nekā par to liecina oficiālie bezdarba dati.
Liela daļa cilvēku saglabājuši savas darbavietas, taču to darba stundas ir būtiski samazinātas, skaidro ILO.
Lai arī nodarbinātībai pasaulē šīgada otrajā pusē prognozēta krietni straujāka atlabšanas, ja vien vispārējā epidemioloģiskā situācija nepasliktināsies,
atveseļošanās krasi atšķirsies. Tas skaidrojams ar nevienlīdzīgo piekļuvi Covid-19 vakcīnām. Līdz šim vairāk nekā 75% no visām vakcīnām nonākušas vien desmit valstīs.