Biomasas pieprasījums Baltijas valstīs pieaug
Apskatot Baltijas valstu biomasas tirgu, Krasavcevs atzīmē arī faktu, ka pieprasījums pēc biomasas reģionā ar katru gadu pieaug, un tiek lēsts, ka nākamajos gados tas turpinās pieaugt vēl vairāk.
"To ietekmēs jaunu koģenerācijas elektrostaciju attīstība Lietuvā un Latvijā un mainīgā situācija Igaunijā, kas nākamajos 2-3 gados plāno pāriet no slānekļa gāzes uz ilgtspējīgākiem biomasas veidiem - šķeldu un biomasu, kas izgatavota no pārstrādātas koksnes, lai izpildītu iniciatīvas “Eiropas zaļais kurss” (The European Green Deal) prasības. Pēdējos gados slānekļa gāzes patēriņš Igaunijā ir bijis aptuveni 12 miljoni tonnu," stāsta Krasavcevs.
Pēc eksperta domām, situācija ir atšķirīga Latvijā, kur rūpniecības nozarē tiek izmantoti apmēram 2 miljoni kubikmetru biomasas, bet aptuveni 3 miljoni kubikmetru tiek izmantoti centrālās apkures vajadzībām. Tuvāko gadu laikā, uzbūvējot un palaižot jaunu 48 megavatu centrālo siltumelektrostaciju Rīgā, situācija Latvijā vēl vairāk mainīsies un pieprasījums pēc biomasas palielināsies.
Savukārt Lietuvā pieprasījums pēc biomasas palielināsies 2022.-2023. gadā, kad Viļņā tiks uzbūvēta jauna koģenerācijas elektrostacija, kuras jauda sasniegs 200 MW.
Starptautiskās biržas dalībnieku skaits ir trīskāršojies
Pagājušajā sezonā ārvalstu dalībnieku noslēgto līgumu skaits starptautiskajā biomasas biržā ir trīskāršojies, īpaši attiecībā uz Latviju un Igauniju. Pašlaik biržā „Baltpool“ ir reģistrēti 453 dalībnieki, no kuriem 117 ir no ārvalstīm. Daži no lielākajiem biomasas pircējiem ir reģionā pazīstami enerģētikas uzņēmumi, piemēram, "Ignitis", "Stockholm Exergi", "Enea", "Enefit", "Viļņas kombinētā siltuma un elektrostacija", "Liepājas enerģija", "Rīgas Bioenerģija" u.c.