Satversmes tiesas lēmums, ka pret vardarbību ģimenē vērstā Stambulas konvencija atbilst Satversmei, atņem juridiskus argumentus tiem, kuri jau piecus gadus pretojušies tās pieņemšanai un ratifikācijai. Taču tās pretinieki Saeimā var rēķināties ar spēcīgu reliģisko organizāciju atbalstu, jo šis ir viens no trim jautājumiem, kuros baznīca cenšas ietekmēt politiku.
Stambulas konvencijas parakstīšana 2016. gadā nenāca viegli. Latvija bija palikusi pēdējā Eiropas Savienībā, kas to vēl nebija izdarījusi. Baznīcu atbalstīts, pret cīnījās toreizējais tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (NA). Aizgāja pat tik tālu, ka viņa vadītā Tieslietu ministrija (TM) bez konkursa pasūtīja pret konvencijas ratifikāciju vērstu “juridisko analīzi”, kuras autori atrada pēc izteikumiem sociālajos tīklos. Tas Latvijas politikā bija kas nepieredzēts (Rasnačs no intervijas Re:Baltica atteicās, jo kopš aiziešanas no politikas ar žurnālistiem nerunājot).
Beigās Māra Kučinska (ZZS) vadītās valdības vairākums konvencijas parakstīšanu atbalstīja, bet līdz Saeimas apstiprinājumam tā nenonāca. 2018. gada janvārī, kad to vajadzēja apspriest valdības komitejā, tā no darba kārtības pazuda.
Četru kristīgo konfesiju — katoļu, luterāņu, baptistu un pareizticīgo — līderi, aicinot politiķus dokumentu neatbalstīt, pauda, ka tā necīnās ar patiesajiem vardarbības cēloņiem, bet vairāki formulējumi apdraud tradicionālo sieviešu un vīriešu identitāti. Gan ZZS, gan NA, kas iebilda konvencijas ratifikācijai, argumentus balstīja baznīcas nostājā.
Konvencija palika guļam atvilknē Labklājības ministrijā, jo tai nebija Saeimas vairākuma atbalsta. To nekustināja arī nākamās valdības labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV). Iluta Lāce, kuras vadītais centrs Marta jau 20 gadus cīnās pret vardarbību Latvijā, atceras, ka sarunā Petraviča citējusi nevis konvenciju, bet ko par to sacījis Latvijas Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps – metropolīts Zbigņevs Stankevičs. To apstiprina arī bijusī ministre. “Esmu audzināta pēc konservatīvām vērtībām un arī pārstāvu konservatīvas vērtības. Man ir svarīgi ieklausīties, ko par to domā un kādu viedokli pauž baznīca,” Petraviča sacīja Re:Baltica.