Unikālā Krievijas daba nebeidz pārsteigt – šeit atrodami teju visi derīgie izrakteņi un vienlaikus arī daudzi reti un aizsargājami dzīvnieki. Mežonīgajos un pat skarbajos apstākļos šīm radībām jācīnās par izdzīvošanu ne vien klimata, bet arī malumedniecības dēļ.
Visvairāk reti sastopamo sugu uzturas tieši Sibīrijā, kas ir lielākais Krievijas reģions un aizņem vairāk nekā 75 procentus no visas valsts teritorijas. Bet, neskatoties uz apgabala lielumu, tajā mitinās tikai ceturtā daļa no visiem Krievijas iedzīvotājiem. Tāpēc tieši Sibīrijas plašumi jau gadsimtiem ilgi ir mājvieta dažādiem retiem dzīvniekiem un putniem.
Kanāls “National Geographic”, iedvesmojoties no jaunā raidījuma “Savvaļa Krievijā: pēdējie neizpētītie dabas plašumi”, kura pirmizrāde notiks sestdien, 12. jūnijā, iepazīstina ar retiem un neparastiem dzīvniekiem, kuri joprojām atrodami valsts mežonīgajos plašumos.
Ilkņi kā vampīriem
Cēlo muskusbriedi ar tā unikālajiem ilkņiem var meklēt tieši Krievijā – Sibīrijā un Tālajos Austrumos. Ar savu vizuālo īpatnību, kuru zoologi dēvē par snuķi ar ilkņiem, nevis ragiem, tie pievilina mātītes un aizdzen prom sāncenšus pārošanās sezonā.
Šā neparastā zīdītāja nosaukums atklāj tā būtību un nozīmīgumu. Proti, tēviņu pavēderē esošie muskusa dziedzeri nelielos zālēdājus padara par ļoti vēlamu medījumu. Muskusam raksturīgs ļoti spēcīgs, ass aromāts, ko lieto izsmalcinātas parfimērijas ražošanā. Savukārt vērtīgā sastāva dēļ šo dzīvnieku izcelsmes produktu izmanto arī tautas medicīnā - sirds, asinsvadu un plaušu slimību ārstēšanai.