Tīmekļa vietne, kurā valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra vai pašvaldības klientu apkalpošanas struktūrvienības darbinieks varēs autentificēties un pieprasīt personai vai tās likumiskajam pārstāvim sertifikātu ir
"Plānots, ka šī iespēja tiks nodrošināta no 1.jūlija, bet līdz tam minētās personas Covid-19 sertifikātu varēs pieprasīt"
Grozījumi paredz arī iespēju e-veselības sistēmā ievadīt datus par ārvalstīs veiktu vakcināciju. Ārvalstīs veiktas vakcinācijas pret Covid-19 fakta reģistrāciju e-veselībā veic, ja personai ir tiesības uz valsts apmaksātu vakcināciju pret Covid-19 Latvijā. Šobrīd datus par personām veiktiem Covid-19 vakcinācijas faktiem e-veselībā var ievadīt par Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) reģistrētām Covid-19 vakcīnām. Vienlaikus tuvākajā laikā e-veselībā varēs ievadīt datus arī par Pasaules Veselības organizācijas (PVO) reģistrētām vakcīnām pret Covid-19.
Sākotnēji grozījumos tika minēts, ka persona ar dokumentu, kas apliecina ārvalstī saņemto vakcināciju pret Covid-19 infekciju, varēs vērsties ārstniecības iestādes vakcinācijas kabinetā un ārstniecības persona pārliecināsies par uzrādītā dokumenta autentiskumu. Taču pēc Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) iebildumiem sakarā ar to, ka ārstiem tādējādi tiktu uzlikta neraksturīga funkcija un palielināts darba apjoms, šis punkts tika izņemts.
Iekšlietu ministre Marija Golubeva (AP), otrdienas valdības sēdē uzņemoties prombūtnē esošā veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) pienākumus, norādīja, ka šim jautājumam būtu jārod risinājums un tas tiks darīts. Tiklīdz tiktu rasts risinājums par to, kura iestāde veiks dokumentu pārbaudi un apstiprināšanu, šo jautājumu varētu pieņemt iespējami ātri, sacīja Kariņš.
Arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) pauda uzskata, ka šo risinājumu vajadzētu rast pēc iespējas ātrāk. Tādējādi Ministru kabinets beigās vienojās sniegt divas dienas Veselības ministrijai, lai rastu risinājumu