Uzturēt ķermeni labā fiziskā formā ir viens no galvenajiem uzdevumiem, lai palīdzētu savam organismam. Sportošana var samazināt kardiovaskulāro slimību risku, uzlabot dzīves kvalitāti, palielināt dzīvildzi. Riteņbraukšana ir veselīga nodarbe, kas ir saudzīga locītavām un var kalpot kā laba alternatīva dīvānā sēdēšanai mājās.
Riteņbraukšana vīriešiem pārsvarā asociējās ar patīkamām sajūtām - brīvā laika pavadīšana svaigā gaisā, bet nereti arī ar spiedošu sajūtu starpenes rajonā, samazinātu jutību sēklinieku apvidū, dažreiz - traumām sēklinieku apvidū.
“Palielināts spiediens uz sēkliniekiem, cieši pieguļošs apģērbs, paaugstināta temperatūra var būt riska faktori, kas ietekmē vīrieša reproduktīvo funkciju,” atzīst urologs Jānis Jukonis.
Zinātniskajā literatūrā ir apkopoti vairāki pētījumi par riteņbraukšanu un vīriešu reproduktīvo veselību. Plašs pētījums tika veikts Amerikas Savienotajās Valstīs, apkopojot datus par Bostonas apvidus riteņbraucējiem. Tika pētītas sakarības starp spermas parametriem un pavadīto laiku, braucot ar velosipēdu. Šajā pētījumā analizēti būtiski parametri, kas var iespaidot vīriešu auglību, - spermas mobilitāte (kustīgie spermatozoīdi), spermatozoīdu densitāte (skaits mililitrā), spermas morfoloģija (normālo spermatozoīdu skaits). Svarīgi, ka tika analizēti dati par cilvēkiem ar dažādu dzīves stilu – gan tiem, kas regulāri nodarbojas ar riteņbraukšanu, gan tiem, kuri ikdienā ar to nenodarbojas. Tika novērots, ka