Lieto skalojumiem kopā ar pelašķa lakstiem un kumelītes ziediem iekaisumu novēršanai, kompresēm – ādas iekaisumu gadījumos. Pateicoties asinsreci pastiprinošām īpašībām, piemīt spēja mazināt rektālo un urīnceļu asiņošanu. Dažreiz lieto lokāli asinsrites traucējumu novēršanai, kā mitros apliekamos vai čūlu skalošanai.
Var uzlabot gremošanas sistēmas darbību
Ceļtekas droga var kalpot ka kuņģa sulas sekrēciju veicinošs līdzeklis gastrīta ārstēšanai, palīdz saglabāt normālu zarnu darbību, stimulē labvēlīgas zarnu mikrofloras augšanu, palīdz uzturēt veselīgas aknu funkcijas, ka arī veicina fizisko labsajūtu. Izmanto arī svaigu sulu kuņģa funkcionālo traucējumu gadījumā stāsta ārstniecības augu pārzinātājs, "Mēness aptiekas" piesaistītais eksperts Dailonis Pakalns.
Ar ko sader šaurlapu ceļteka?
Šaurlapu ceļtekas preparātus lieto kombinācijās ar vitamīniem, minerālvielām, citām drogām vai to preparātiem, parasti saaukstēšanās simptomu, mutes un rīkles gļotādas iekaisumu novēršanai, sausa klepus remdēšanai. Ceļteka draudzējas ar mārsila un timiāna lakstiem, fenheļa un rožu augļiem, salvijas, piparmētras, nātres lapām, plūškoka, liepu, kumelītes, deviņvīruspēka ziediem, altejas, gaiļbiksītes, dzeltenās genciānas, lakricas saknēm, priežu pumpuriem, piparmētras, fenheļa, anīsa ēterisko eļļu. Uzlējumu, ko gatavo no ceļtekas, salvijas, nātres lapām, asinszāles, pelašķa un tīrumu kosas lakstiem un kukurūzas irbuļiem, lieto dermatītu, ekzēmas un sēnīšu slimības gadījumos.
Kam un kad no ceļmallapas jāuzmanās?
· Ilgtermiņā lietot šaurlapu ceļteku gan nevajadzētu – maksimālais lietošanas ilgums ir līdz vienai nedēļai.