Saistošo noteikumu mērķis ir veicināt bioloģiskās daudzveidības klātbūtni pilsētvidē.
Projekta gaitā apkaimju biedrību uzdevums esot informēt un iesaistīt pļavu veidošanā apkaimes iedzīvotājus, kā arī organizēt zāliena dabiskošanas talku, kas ietvers velēnas norakšanu, augsnes izlīdzināšanu, sēklu izsēšanu, iespēju robežās nodrošinot arī tehniskos resursus. Atjaunošanas talkas plānotas 2021.gada rudenī.
Domes sēdē par šo jautājumu raisījās asas diskusijas. Opozīcija uzdeva neskaitāmus jautājumus par nolūku pilsētā izveidot pļavas.
Pret šādām pļavām domes opozicionāri minēja tādus argumentus kā ērču vairošanās, čūskas un problēmas, kas radīsies alerģiskiem cilvēkiem, kā arī tūristu izbrīns,
ieraugot Rīgā "nesakoptus zālājus".
Anna Vladova (S) uzsvēra, ka nav pret dabas daudzveidību, bet aicināja pārdomāt vietas, kur ierīkot šādas pļavas, piedāvājot to darīt vietās, kur var ierīkot lielas un skaistas pļavas, nevis pilsētas pašā centrā.
Savukārt koalīcijas deputāti centās atspēkot opozīcijas pārmetumus, norādot, ka tā neizprot dabas daudzveidības nozīmi.
Domes deputāts, Pasaules Dabas fonda valdes priekšsēdētājs Uģis Rotbergs (JV) piesauca Satversmes preambulu, kurā esot skaidri norādīts, ka katram pilsonim ir jārūpējas par dabu un apkārtējo vidi.
Šis nelielais projekts esot nevis tikai par dabu, tā esot sarunāšanās ar iedzīvotājiem, lai viņos audzinātu vērtības, lai bērniem būtu iespēja redzēt citas puķes. Viņa ieskatā, šī projekta īstenošana esot visu pienākums.
Deputāts uzskata, ka opozīcijas kolēģi nesaprot, kas ir Eiropas zaļais kurss un ka tieši bioloģiskā daudzveidība ir labklājības sastāvdaļa.
"Mīļais Dievs, mums Rīga ir tik nezaļa, mums Rīgā ir betona kultūra!" pauda Rotbergs.
Viņš uzsvēra, ka ar šo projektu tiks ietaupīti pļaušanai paredzētie līdzekļi un samazināsies troksnis.
"Kad opozīcijai nav, kur piesieties, tad piesienas Latvijas dabai. Tas nav pilsoniski," pauda Rotbergs.