Tāpat pierasts, ka “Windows 10”ss starta izvēlnē ir lodziņš ar piespraustajām lietotnēm – tas nopludinātajā “Windows 11” versijā vairs nav pieejams. Tāpat ir redzams jauns “Windows” logo – četri vienāda izmēra kvadrāti, ne vairs trapecveida “logi”, kas “Windows” tiek izmantoti kopš 2012. gada, kad dienasgaismu ieraudzīja “Windows 8”.
Turklāt visas “Windows” ikonas ir pārveidotas un kļuvušas mazliet krāsainākas – tās arī izskatās trīsdimensionālas. Ja iepriekš, jau kopš senākajām versijām, esam pieraduši, ka lietotņu “logu” dizains ir bijis ar izteikti perfektām malām 90 grādu leņķī, tad jaunajā “Windows” versijā redzams, ka “logi” ir ieguvuši noapaļotas malas.
Ja nospiež pogu “maksimizēt”, tad lietotājam tiek piedāvāts veids, kā viņš vēlas lietotni turēt atvērtu ekrānā – fiksēt lietotnes atrašanās vietu uz ekrāna, vai arī veidot lietotņu režģi ar trim vai četrām vienlaicīgi atvērtām lietotnēm.
Protams, katrai jaunai sistēmai komplektā līdzi nāk arī dažādi jauni fona attēli, tādējādi atsakoties no “Windows 10” standarta fona attēla – stilizēta attēla, kurā redzami gaismas stari, kas savu ceļu lauž caur “Windows” logotipu. Šoreiz, veidojot fona attēlus, sistēmas veidotāji pievērsušies augu pasaulei.
Datoru lietotāji, kas iepriekš strādājuši ar “Windows 7”, atceras, ka ieslēdzot datoru, atskanēja neliels skaņas efekts. Paredzams, ka ieslēgšanās skaņa atgriezīsies arī “Windows 11” sistēmā (pirmo reizi pēc vairāk nekā 10 gadu pārtraukuma).
Vēl “Microsoft” sola uzlabot lietotņu veikalu “Microsoft Store”, bet pagaidām nopludinātajā “vienpadsmitnieka” versijā tas nav manāms. “The Verge” apskatnieks Toms Vorens jauno sistēmu uzstādīja uz virtuālā datora (jo uz īstā datora tomēr ir diezgan riskanti instalēt šādas sistēmas), un viņam ir daži secinājumi par jauno sistēmu.