Ietaupi enerģiju. Gatavojot ēdienu katlā ar vāku, enerģijas patēriņš samazinās par 30%. Svarīgi arī, lai katlu un pannu izmērs atbilstu plīts gatavošanas virsmas izmēram. Ja trauks ir pārāk mazs, pat 20% enerģijas var tikt izlietoti nelietderīgi.
Lieto ūdeni atkārtoti. Interjera dizaina speciālists saka, ka ietaupīt ūdeni mājās ir pavisam vienkārši. Piemēram, augļus un dārzeņus var mazgāt nevis tekošā ūdenī, bet bļodā vai izlietnē ar aizvērtu noteku. To pašu ūdeni vēlāk var izmantot vēlreiz, piemēram, telpaugu laistīšanai. Reizēm ūdeni tērējam nelietderīgi, mazgājot traukus. Arī to var efektīvāk izdarīt bļodā. Veikalos ir pieejami pat īpaši pielāgoti izlietnes piederumi.
Katrs piliens svarīgs. Arī ūdens sildīšana maksā naudu. Ietaupīt var, protams, ar speciāliem jaucējkrāniem, kas var samazināt karstā ūdens patēriņu līdz pat 30%. Šādiem jaucējkrāniem rokturis ir jāpagriež pa kreisi, lai sāktu tecēt karstais ūdens. Tā ūdens tiek sildīts tikai tad, kad tas tiešām ir nepieciešams, nevis ik reizes, kad atver jaucējkrānu.
Ietaupi tīrot. "Parasti cilvēkiem mājās ir vairāk nekā pietiekami tīrīšanas līdzekļu. Iegādājoties pārāk daudz sadzīves ķīmijas, mēs izšķiežam naudu, turklāt tas nenāk par labu mūsu veselībai, jo ķimikālijas arī izgaro, un mēs tās ieelpojam. Mērenība un dabai draudzīgākas alternatīvas ir svarīgākais, kas nepieciešams, lai panāktu tīrību mājās atbildīgā veidā," saka I. Vanadziņš.
Mazāki tēriņi pārtikai. Pareiza pārtikas uzglabāšana palīdz ietaupīt naudu un samazināt pārtikas atkritumu daudzumu. Ja produktus liek cieši noslēdzamos traukos, tie ilgāk saglabājas svaigi, un nesajaucas aromāti. Ēdiena glabāšana ir iespēja ietaupīt arī laiku, piemēram, ja pagatavo vairāk ēdiena un neapēsto sasaldē. Tā vienā gatavošanas reizē var sarūpēt vairākas maltītes.
Aptauju pēc IKEA pasūtījuma 2021.gada maijā veica pētījumu aģentūra Norstat. Aptaujā piedalījās 500 Latvijas iedzīvotāju.