Trēgers norāda, ka Latvijā nav novērota situācija, kad vietējie operatori būtu nelicencēti. Vietējie azartspēļu operatori, kuri darbojas, ir licencējušies, jo nav nekāda izdevīguma darboties bez licences.
“Maz ticams, ka kāds no azartspēļu pakalpojumu sniedzējiem pamanāmi darbotos bez licences. Pamanāmība var nodrošināt to, ka šos operatorus ieraudzīs arī uzraugošās iestādes.
Maz ticams, ka nelegāli operatori būtu vietējie. Tas gan neizslēdz to, ka kāds Latvijas izcelsmes operators, kurš ir saņēmis licenci citā jurisdikcijā, varētu nodrošināt pakalpojumu, strādājot no Latvijas, lai gan juridiski šis uzņēmums darbojas citā jurisdikcijā,” saka Trēgers.
Cik liels ir legālo operatoru piedāvājums Latvijā?
Niedra atklāj, ka šobrīd Latvijā licences legālu interneta azartspēļu pakalpojumu sniegšanai ir piešķirtas 13 uzņēmumiem.
“Vai tas ir daudz? Viennozīmīgas atbildes nav. Ja salīdzinām ar Igauniju, kurā ir mazāks iedzīvotāju skaits, līdzīgas licences ir izsniegtas gandrīz 40 zīmoliem. Visā Eiropā šobrīd aktīvi darbojas vairāki tūkstoši tiešsaistes kazino, sporta likmju veikšanas vietnes un pokera istabas,” stāsta Niedra.
Kāds pienesums nodokļu jomā varētu būt no interaktīvo azartspēļu nozares?
Azartspēļu nozare maksā azartspēļu nodokli, kas tiek maksāts no apgrozījuma. Tas ir atkarīgs no tā, cik ļoti aug nozares tirgus. Vēl tiek maksāti pārējie nodokļi – sociālais nodoklis, ienākuma nodoklis, pievienotās vērtības nodoklis. Lielu daļu no pakalpojumiem, kas tiek īstenoti savai darbībai, piemēram, sporta likmju veikšanai, pakalpojumu sniedzēji paši iegādājas no ārzemēm.