4. Ādas mikrofloras dabīgā līdzsvara uzturēšana
Ādas dabīgo mikrofloru ietekmē ne vien ārējā vide un ādas kopšanas ieradumi, bet arī nepiemērota kosmētika. Vides piesārņojums padara ādu pelēcīgu, mazina tās dabīgo mirdzumu, bet neatbilstoša ādas kopšanas rutīna veicina ādas dehidratāciju un pastiprina tumšos lokus zem acīm.
Lai atgūtu un uzturētu ādas mikrofloras dabīgo līdzsvaru, ādu nepieciešams regulāri kopt, lietojot visus tai vajadzīgos produktus atbilstošā secībā. Iesākumā jāveic ādas attīrīšana ar pieniņu, gelu vai putām, pēc tām jāstabilizē ādas pH līmenis ar tonika palīdzību un noslēgumā jāuzklāj sejas krēms.
"Ja tiek lietota dekoratīvā kosmētika, pirms ādas attīrīšanas var izmantot arī micelāro ūdeni vai kosmētikas noņemšanai paredzētus produktus. Tāpat pirms sejas krēma lietošanas var izmantot serumu vai ampulas, kā arī acu krēmu. Vairāki ražotāji ir izveidojuši SOS krēmus vai specializētus krēmus, kas paredzēti tieši ādas mikrobioma stabilizēšanai," norāda K. Blumberga.
5. Veselīgs dzīvesveids un pietiekami daudz šķidruma
Lai gan ar kosmētikas un ādas kopšanas līdzekļu palīdzību, āda izskatīsies labāk, no svara ir arī citi ikdienas ieradumi - pilnvērtīgs miegs, pietiekams daudzums fizisku aktivitāšu un sabalansēta ēdienkarte. Dienas laikā ieteicams apēst 500 gramus dārzeņu un 200 gramus augļu, bet izvairīties no balto miltu izstrādājumiem un mērenā daudzumā lietot piena produktus, jo tie veicina akni un iekaisīgus izsitumus.
Tāpat būtiski ir uzņemt pietiekami daudz šķidruma. Ūdens trūkums organismā veicina ādas novecošanos, āda zaudē elastību un mirdzumu, turklāt, ķermenim dehidrējoties, ādai trūkst šķidruma, kā rezultātā tā kļūst sausa, var parādīties nieze un pastiprināts jutīgums. Cilvēkam dienā nepieciešams uzņemt aptuveni 35 mililitrus ūdens uz vienu kilogramu ķermeņa svara, taču vēlamo šķidruma daudzumu ietekmē fiziskās aktivitātes, veselības stāvoklis un citi faktori.