Nedaudz vairāk nekā trešdaļa respondentu (37%) uzskata, ka velojoslas būtu jāsaglabā, turklāt katrs piektais iedzīvotājs uzskata, ka tas noteikti jādara.
Velojoslu piekritēju vidū ir gados jaunāki rīdzinieki, Centra, Avotu un Grīziņkalna apkaimju iedzīvotāji, kā arī tie, kuri pa A. Čaka ielu pārvietojas vismaz četras reizes nedēļā, neizmantojot autotransportu, bet kuri pagaidu velojoslu ir pārbaudījuši, braucot ar velosipēdu vai elektrisko skrejriteni.
Arī iedzīvotāju vidū jautājums par Čaka ielas pārveidošanu par vienvirziena ielu nav guvis atbalstu - lielākā daļa jeb 59% aptaujāto būtu kopumā neapmierināti, tostarp šāda ideju pilnībā neapmierina 37% aptaujāto rīdzinieku. Savukārt 18% respondentu būtu kopumā apmierināti, ja tā notiktu. Ar A. Čaka ielas pārveidošanu par vienvirziena ielu lielākā mērā būtu apmierināti vīrieši, Centra un Avotu apkaimes iedzīvotāji, kā arī tie, kuri pa A. Čaka ielu iet ar kājām vai pārvietojas ar velosipēdu.
Kā ziņots, pērn novembra vidū Čaka ielā eksperimentālā kārtā iezīmētas velojoslas, ierobežojot motorizētā transporta plūsmu. Šādas pārmaiņas iepriecinājušas riteņbraucējus, taču radījis lielākus automobiļu sastrēgumus un sabiedriskā transporta kavējumus.
Lai gan vairums uzņēmēju un iedzīvotāju pauduši negatīvu viedokli, kopumā iedzīvotāju viedoklis par velojoslām kopš decembra ir nedaudz mazāk noraidošs.
Kā liecina Rīgas domes Satiksmes departamenta apkopotā informācija, gan decembrī, gan jūnijā 35% respondentu pauduši apmierinātību ar pagaidu velojoslu izveidi Čaka ielā, bet neapmierināto skaits ir sarucis - ja decembrī kopumā neapmierināti bija 65% aptaujāto rīdzinieku, tad jūnijā to īpatsvars bija nokrities līdz 51%, bet 14% norādījuši, ka viņiem "grūti pateikt", ko domā par velojoslām.
Apmierinātība vairāk augusi gājēju un velosipēdistu vidū, bet autovadītāju un sabiedriskā transporta lietotāju vidū velojoslas novērtētas kā traucēklis.
*Čaka ielas uzņēmēju aptauja veikta internetā no šā gada 31.maija līdz 3.jūnijam, iekļaujot 217 respondentus. Aptauja Čaka ielas iedzīvotāju vidū veikta no šā gada 28.maija līdz 8.jūnijam internetā, un tajā piedalījušies 533 dalībnieki.