Balkona kastes un podi atšķiras pēc formas un stiprinājuma veida. Lielākoties tās ir garenas kastes, ko stiprina pie sienas vai uzliek tieši uz balkona margām. Šīs kastes lielākoties ir izgatavotas no plastmasas. Interesants risinājums ir kastes ar padziļinājumu vidū, ko var "uzsēdināt" uz margām, iegūstot vienādas kastes abās margu pusēs. Tomēr šis risinājums ir piemērots nelieliem augiem ar mazu sakņu sistēmu, kam nevajag daudz augsnes, piemēram, sukulentiem. Šādas kastes ziemā ir ļoti ērti ienest telpās.
Puķu podiem bez caurumiņiem (visbiežāk - no plastmasas vai keramikas) ir drīzāk dekoratīva funkcija - tajos var paslēpt ne sevišķi glītus transportēšanas podiņus. Retāk sastopami māla dekoratīvie podi, bet zem tiem gan jāliek apakšā šķīvis, jo citādi ar laiku māls, kas ir gaisa un mitruma caurlaidīgs, atstās uz virsmas neglītu pleķi. Dekoratīvais plastmasas pods bez caurumiņa ir labs risinājums uz galda, lietošanai ārā tas nav tik piemērots, jo no tā ir grūtāk izliet lieko ūdeni - sevišķi tad, ja puķu pods ir gana liels.
Kā noteikt, cik liels puķu pods augam vajadzīgs?
Pārstādot augus, nevajadzētu pārspīlēt ar poda izmēru, norāda Spure: "Jauno podiņu ieteicams izvēlēties ne vairāk kā par piekto daļu lielāku. Piemēram, ja puķe augusi podiņā ar 20 cm diametru, to pārstādīt vajadzētu podā, kas nav lielāks par 24 cm diametrā. Ja puķu pods būs pārāk liels, tajā būs daudz tukšas augsnes un augs nespēs uzsūkt visu mitrumu, tas krāsies un bojās auga saknes."
Lai uzturētu ideālu augsnes mitrumu, labs risinājums ir puķu podi ar iebūvētu pašlaistīšanas sistēmu vai arī šādas sistēmas iegāde un uzstādīšana atsevišķi. Tas ir puķu pods ar speciālu uzliku, kas tiek pārklāta ar keramzītu un pēc tam - ar augsni, bet īpaša caurulīte nodrošina mitruma piegādi. Šādā podā augu var laistīt pat tikai reizi mēnesī, turklāt visu laiku ir iespējams viegli sekot līdzi, cik daudz ūdens podā atlicis. Tas ir labs risinājums birojiem vai tiem, kuri reti uzturas mājās, kā arī terasēm un balkoniem, kur citādi ūdens mēdz pārāk ātri iztvaikot.