Vislētākā enerģija ir tā, ko nepatērējam
Lai būtu drošs, ka iegādāto elektroenerģiju izmantojam efektīvi, izvērtē mājoklī esošo ierīču efektivitāti un novecojušas vai arī ļoti "ēdelīgas" ierīces nomaini ar modernākām vai citām alternatīvām. Skaidrs, ka pirmais solis ir apgaismojuma uzlabošana un nu jau par energoefektivitātes žanra klasiku kļuvusī LED spuldžu ieviešana, kas apgaismojumam patērēto enerģiju var samazināt pat par 80%.
Savukārt iegādājoties jaunu elektroierīci, pievērs uzmanību tās energoefektivitātes klasei. Piemēram, ledusskapjiem katra nākamā energoefektivitātes klase gada laikā vidēji sniedz pāris eiro ietaupījumu. Te gan jābūt kritiskam vērtējot, pie cik plusiņiem potenciālais ietaupījums vairs neatsver pašas ierīces cenas pieaugumu.
Atslēdziet elektrības vampīrus
Dīkstāves jeb gaidstāves (standby) režīmā dažādas sadzīves elektroierīces gada laikā patērē aptuveni 10% no visa mājsaimniecības gada patēriņa. Negausīgākais elektrības vampīrs ir wi-fi modems - atvienojot to no tīkla, kad nelietojat, gadā varat ietaupīt pat 86 kilovatstundas. Otro vietu pārliecinoši ieņem spēļu konsole, kas gadā slepus "apēd" 43 kilovatstundas. Bet rijīgāko ierīču topu noslēdz mikroviļņu krāsns un trauku mazgājamā mašīna, kuras patērē 26 liekas kilovatstundas gadā.
Turklāt katrā mājā ir vēl daudz dažādu ierīču, kas skaitļus var padarīt vēl iespaidīgākus. Tāpēc ieteicams atslēgt no rozetes ierīces, kas netiek pastāvīgi lietotas.
Dinamiskā cena - aktīviem taupītājiem
Daļa cilvēku izvēlas dinamisko enerģijas iegādes līgumu, kur elektrības cena līdz ar biržas cenas svārstībām mainās katru stundu. Tas nozīmē, ka ikdienā vienlīdz ātri sajutīsi gan elektroenerģijas cenu kāpumu, gan kritumu. Attiecīgi vari pielāgot brīdi, kad patērēt vairāk enerģijas.