No 4100. līdz 1750. gadam pirms mūsu ēras Dienvidmezopotāmijā zēla un plauka šumeru tauta, pielūdzot dievu grupu – anunnaki. Daži joprojām vērpj sazvērestības teorijas par to, ka šie dievi patiesībā uz Zemes ieradās no citas planētas un ir atbildīgi par agrīnās cilvēku civilizācijas lielākajiem sasniegumiem.
Šiem senajiem Mezopotāmijas dieviem bija spārni, tie valkāja cepures ar ragiem un spēja kontrolēt visu cilvēci. Šumeri anunnaki pielūdza kā dievišķas būtnes, kas veidoja viņu sabiedrības likteni, rakstīts vietnē “All That Is Interesting”.
Kāpēc šumeri pielūdza anunnaki?
Šumeri no aptuveni 4500. līdz 1750. gadam pirms mūsu ēras dzīvoja Dienvidmezopotāmijā – mūsdienu Irākas un Irānas teritorijā – starp Tigras un Eifratas upi. Par spīti laikam, šumeri ir zināmi ar saviem pārsteidzošajiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem. Viņi, piemēram, izgudroja arklu, kam bija nenovērtējama loma impērijas augšanā. Viņi arī attīstīja ķīļrakstu, kas ir senākā zināmā rakstības sistēma cilvēces vēsturē.
Tiesa, kā vēsta paši šumeri, viņi to visu nav paveikuši vienatnē, bet gan ar dievu grupas anunnaki palīdzību. Šumeru rakstos anunnaki aprakstīti kā debesu dieva Ana pēcteči. Ans bija augstākais dievs šumeru mitoloģijā un spēja kontrolēt gan cilvēku valdnieku, gan citu dievu likteni.
Lai arī par šumeriem un viņu dzīvesveidu nav zināms daudz, tomēr pastāv vairāki antīkie teksti, kur šis tas ir lasāms. To skaitā ir pirmais nozīmīgākais literatūras darbs “Eposs par Gilgamešu”.