Uz ķermeņa nepārtraukti veidojas atmirušās ādas šūnas – ja tās netiek laicīgi noskrubētas, tiek nosprostotas poras un āda netiek pietiekami mitrināta.
Vienkāršākā tautas metode ir kafijas skrubis – tas ne vien palīdz mazināt celulītu, bet pēc tā lietošanas āda iegūst vieglu iedeguma efektu. Lai pagatavotu skrubi, 1 ēd. k. skāba krējuma jāsamaisa ar 1. ēd. k. maltas kafijas.
Iegūtā masa jāierīvē ādā līdz vieglam sārtumam un pēc tam jānoskalo ar siltu ūdeni.
“Aromātiskāks būs medus skrubis – 200 gramus katru – jūras sāli, brūno cukuru un medu – sajauc kopā. Maisījumam pievieno 15 ml jojobas eļļas, savukārt 15 pilienus ēteriskās eļļas – pēc paša izvēles! Iesūcoties ādā, eļļas palīdz veidot dabisku aizsargslāni, aizturot ādā mitrumu. Tā tiek nodrošināts, ka tas neizgaro no ādas virsmas. Visas dabiskās eļļas satur ar antioksidanta iedarbību apveltīto E vitamīnu, kā arī daudz nepiesātināto taukskābju un citus taukos un ūdenī šķīstošos vitamīnus, kas labvēlīgi ietekmē ādas funkcijas,” skaidro Ieva Zvagule.
Vasarā pēdas iziet cauri veselam lērumam problēmu – staigāšana basām kājām, neelpojoši apavi vai īpaši pastiprināta svīšana. Tulznas, varžacis, nagu sēnīte un kārpas ir tikai dažas no iespējamām infekcijām karstajā vasaras laikā.
Lai atbrīvotos no sviedriem, lieti noderēs kāju vanniņas ar jūras sāli. Tās ne vien atbrīvos pēdu ādu no toksīniem un netīrumiem, bet arī samazinās ādas iekaisumus.
Savukārt, pirms dodies uz pludmali vai treniņu, farmaceite iesaka pēdas dezinficēt, kā arī ieziest ar barojošu krēmu: “Pēc peldes jūrā, staigājot pa pludmales smiltīm, pēdas kļūst ļoti uzņēmīgas pret dažādiem patoloģiskiem mikroorganismiem. Tādēļ der atcerēties – ja pēdu āda ir elastīga un pabarota, tai būs vieglāk atvairīt infekcijas.”