Viņš pauda, ka psiholoģiski īsti nav pieņemams arguments "ja jūs gribat lai skolotāji vakcinējas, tad arī skolēni jāvakcinē". "Es īsti šādu pieeju neatbalstu. Man liekas svarīgi, ka šo atbildību šajā gadījumā izvēlas pieaugušais, rādot arī piemēru, ka profesionālās grupas, augsti izglītoti cilvēki - mediķi, sociālie darbinieki, pedagogi -, kuri ir saistīti ar pakalpojumu sniegšanu riska grupām, vakcinējas. Valsts un privātais sektors kā darba devējs šādus darba izpildes pienākumus var uzstādīt, un tas acīmredzot ir arī likumīgi, tā Tieslietu ministrija ir uzskatījusi," norādīja Pavļuts.
Viņš atgādināja, ka darba devēji gan Latvijā, gan citviet pasaulē vienmēr ir uzstādījuši kādus nosacījumus, kuriem jāatbilst nodarbinātajiem, lai varētu strādāt. Šādi priekšnosacījumi varot būt, piemēram, obligātā veselības pārbaude, plaušu rentgens vai vakcinēšanās pret slimībām. "Nav jau pirmā reize Latvijas vēsturē, kad (..) tiek izvirzīti kaut kādi nosacījumi, lai darītu to vai citu lietu," rezumēja veselības ministrs.
Kā ziņots, valdība iepriekš vienojās, ka darba devējam būs tiesības atbrīvot no amata darbinieku, kurš līdz 15.septembrim nebūs ieguvis Covid-19 sertifikātu. Tāpat ministri vienojās, ka vakcinēšanās būs obligāta ārstniecības, sociālās aprūpes un izglītības iestādēs strādājošajiem. Par šādām izmaiņām likumā vēl būs jālemj Saeimai.