"Ikvienam no mums ir jāsāk ar to, ka savā ikdienā mēs nedalām cilvēkus "labajos vai sliktajos" vai "pareizajos un nepareizajos" tikai tāpēc, ka viņi jelkādā veidā atšķiras no mums. Ir tikai dabiski, ka mums katram ir savi viedokļi, uzskati un pārliecības, tomēr nekad un ne pie kādiem apstākļiem mēs nedrīkstam pazemināt, noniecināt vai sāpināt kādu, kurš ir citāds vai pārstāv citādi domājošu pusi," teikts ministres ierakstā "Facebook".
Viņa arī vērsusi uzmanību uz sportistu ar invaliditāti atšķirīgajām iespējām kvalificēties dalībai paralimpiskajās spēlēs, jo ceļā uz šādu sasniegumu nākas saskarties ar daudziem sarežģījumiem, tai skaitā jāatrod piemērota infrastruktūra, jānokļūst uz treniņiem.
"Mums kā valstij ne tikai jāspēj pateikt paldies saviem sportistiem brīdī, kad tie sasnieguši olimpisko spēļu virsotnes, bet jāspēj arī atbalstīt viņus ceļā uz šiem sasniegumiem. Šobrīd tas tā nav, un IZM esam gatavi pārskatīt sporta nozares finansēšanas sistēmu kopumā. Pārrunājot ar Sandi radušos situāciju, ir skaidrs, ka izskanējušais vārds ir radījis pārpratumu, tomēr varu apliecināt, ka ne es, ne ministrija neplāno samazināt esošo prēmiju apmēru vai nevienlīdzīgi attiekties pret olimpisko un paralimpisko spēļu laureātiem," paudusi Muižniece.
Noslēgumā ministre paziņojusi, ka viņai kā sava biroja komandas veidotājai ir jāuzņemas atbildība par Riekstiņa pausto.
"No sirds un ar patiesu nožēlu atvainojos ikkatram paralimpietim, viņa tuviniekiem un ikvienam Latvijas iedzīvotājam, ko šī komunikācijas kļūda aizskārusi, un varu apliecināt, ka darīšu visu, lai šādas situācijas neatkārtotos."