Viņa ieskatā, tas ir īstais cēlonis, kāpēc cilvēki kavējas saņemt vakcīnu, un tieši tas dodot "augsni" dažādu "antivakseru" ietekmei.
Parlamentārietis atzīmēja, ka tā vietā, lai kliedētu šaubas par vakcīnu drošumu, "konsekventi un lietišķi" skaidrotu imunizācijas nepieciešamību, valdība "fantastiskos apmēros šķērdē līdzekļus neveiksmīgai reklāmai, lielu algu maksāšanai nevajadzīgiem darbiniekiem, apšaubāmām loterijām un citām bezjēdzīgām lietām, par kurām sabiedrība nav saņēmusi pilnu atskaiti".
Savukārt ģimenes ārstiem, kuriem Urnbanoviča ieskatā sabiedrība viennozīmīgi uzticas, trūkst kapacitātes, lai sasniegtu ikvienu savu pacientu, runātu ar viņu un pārliecinātu vakcinēties.
"Par veselības aprūpes jautājumiem visgudri spriež neprofesionāļi, ārstus atbīdot otrajā plānā un neiedziļinoties viņu vajadzībās. Valdība neuztver viņus kā sabiedrotos, bet darbojas autonomi un diemžēl neprofesionāli. Taču veselības aprūpes organizēšana ir sarežģīts mehānisms, nevis kāda "PR" vienreizēja akcija. Mediķiem ir vajadzīga uzticēšanās un pietiekams finansējums, tad arī vakcinācijas process sasniegs vajadzīgos rezultātus," savu viedokli pauda Urbanovičs.
LETA jau ziņoja, ka šodien Saeimas deputāti lēma no plenārsēdes darba kārtības izņemt vakcinācijas loterijas likumprojektu.