Veidot formu vai ļaut priedei veidoties pašai
Labā ziņa, ka priede arī pati ģenētiski prot veidot formu. Un, ja nav vēlēšanās vai laika pie tās piestrādāt, galvenais ir sekot līdzi tam, lai priedei būtu tikai viena galotne. Ja izveidojas divas galotnes, viena jānogriež. Ja tomēr ir laiks un entuziasms veidot īpašu formu arī priedei, kas iestādīta dārzā, parastajai priedei, kas ir pieejama no Portugāles līdz Somijai, apgriešana nepieciešama reizi gadā. Tāpat nepieciešams nokniebt jaunos izaugumus, atstājot pavisam nelielu (aptuveni 1/10) daļu. Tas neļaus lielajai priedei augt garumā, bet veidos neparastu formu. Ģenētiski priede paliks tikpat izturīga un ziemcietīga kā jebkura parasta priede, bet papildus būs interesanta forma.
Formas veidošana ar virvēm
Tas ir lielisks veids, kā no parastās priedes veidot bonsai tipa koku, turklāt arī izmaksas būs daudz mazākas, nekā iegādājoties bonsai priedes stādus. Lai zarus veidotus formās horizontāli, tos var sasiet un atsiet, izmantojot virves un bambusa mietiņus. Priedes stādīšana, audzēšana un apgriešana nav sarežģīts process, taču to ietekmē visi iepriekš minētie aspekti.
Nebaidīties eksperimentēt
Priedes vainags parasti veidojas kā mākonis, bet, izgriežot liekos zarus vai, piemēram, tos, kuri noliecas uz leju vai kuri aug cieši kopā, iespējams veidot atsevišķu mākonīšu formas uz katra zara. Ar formām nevajag baidīties eksperimentēt, un dažādas idejas var aizgūt japāņu dārzkopības literatūrā.