Viņš arī pauda, ka publiski vairākkārt ir minēts par simulatīviem darījumiem starp "Repharm" un mantiniekiem, kas, iespējams, liecina par Maligina testamenta pārkāpumiem, proti, mantinieki saņem daudzmiljonu aizdevumus no "Repharm" un izsniedz šā uzņēmuma pārstāvjiem rīcības pilnvaras uzņēmumā.
Treškārt, pauda Kvēps, Saveļjeva ir izsniegusi rīcības pilnvaras gan savam vīram Sergejam Saveļjevam, gan "Repharm" grupas līdzīpašniekam Andrejam Leibovičam, taču neviens no viņiem atbilstoši Finanšu instrumentu tirgus likumam nav informējis FKTK par ietekmes iegūšanu, kas ir jādara, ja iegūst vairāk nekā 5% akciju balsstiesību. Par šā noteikuma neievērošanu pienākas sods, un tas ir jākontrolē FKTK.
"Uz visu augstāk minēto FKTK piever acis vai pat klaji ignorē, ko nevar saukt nekā citādāk kā par amatpersonu nolaidību. Un, ja tā ir vienā gadījumā, kādas ir garantijas, ka šī pati shēma nevar tikt replicēta arī citos gadījumos," teica Kvēps.
Advokāts skaidroja, ka nākamā iestāde, kas atsakās saprast visa notiekošā plašāku kontekstu, ir KP, kas norāda, ka darbību sāks tikai tad, kad pie viņiem nonāks informācija par darījumu, proti, ka "Repharm" būs ieguvusi dominējošo kontroli.
"Tas brīdis gan būs jau daudz par vēlu. Turklāt, acīmredzot, vēl tikai KP strādā pēc arhaiskas pārliecības, ka dominējošā pozīcija uzņēmuma veidojas tad, ja iegūtas vairāk nekā puse akciju balsstiesību. Piemēram, pēc Finanšu instrumentu tirgus likuma akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu var pieprasīt, ja iegūti jau 30% akciju balsstiesību. Tā jau skaitās nozīmīga ietekme," skaidroja Kvēps.