Kā skaidroja ministre, testēšana būs paredzēta tieši izglītības iestādēs. Bērniem vecāku pavadībā vai skolēni patstāvīgi būs jādodas uz izglītības iestādi, lai laika posmā no 23.augusta līdz 30.augustam veiktu siekalu testu.
Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) atzīmēja, ka
šo testēšanu apmaksās valsts, taču tās plānotās izmaksas esot tuvas budžetam, kāds pērn tika atvēlēts pedagogu algu celšanai,
sekojoši visi tie, kas mudina nevakcinēties, faktiski mudinot valsts naudu izlietot lietām, bez kurām varētu iztikt.
Politiķis prognozēja, ka testu veikšana varētu izmaksāt 25 līdz 30 miljonus eiro mācību gadā. "Milzīga summa vienkārši ne par ko," sacīja Reirs.
Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) solīja, ka Veselības ministrija centīsies rast tādu testēšanas algoritmu, kas tērētu pēc iespējas mazākus budžeta līdzekļus.
Muižniece pēc vadības sēdes žurnālistiem sacīja, ka līdz gada beigām skolēnu testēšana varētu izmaksāt ap 12 miljonus eiro. Vienlaikus ministre atzina, ka izmaksas varētu samazināties, ja aktīvāk vakcinēsies skolēni, kas sasnieguši 12 gadu vecumu.
"Mums ir svarīgi, lai skolas vide ir maksimāli droša," piebilda politiķe, skaidrojot, ka testēšana varētu tikt veikta katru nedēļu.
Savukārt Pavļuts skaidroja, ka testēšanas regularitāte - nedēļa - ir vienošanās, kas panākta starp epidemiologiem, speciālistiem un IZM. Tāpat ministra ieskatā, būtu svarīgi ņemt vērā, ka "vakcinētiem bērniem šis tests nebūs jāveic, tāpēc, pieaugot vakcinēto bērnu īpatsvaram, testēšanas apjoms varētu samazināties".