Pēc arhibīskapa domām šaubas, ja tās masveidā pārņem sabiedrību, bet netiek kliedētas un pārvarētas, kļūst destruktīvas un ved pie pagrimuma.
"Ir svarīgi apzināties šo problēmu un to risināt. Šaubas pārī ar plaši izplatīto individuālismu var novest pie slavenā četru musketieru saukļa "Viens par visiem, visi par vienu!" ļoti bīstamas transformācijas mūsu sabiedrībā: "Viens pret visiem, visi pret vienu!". Neatrisinātas, nepārvarētas šaubas ved pie aizdomīguma atmosfēras, tās traucē normālu sabiedrības un valsts attīstību," sacīja Stankevičs.
Kā piemēru tam, ka šaubas kavē attīstību, Stankevičs minēja atsevišķu ārzemju investoru nevēlēšanos sākt projektus Latvijā "šeit valdošās aizdomīguma atmosfēras un no tās izrietošo šķēršļu dēļ". Taču šaubas var vest arī pretī attīstībai un izaugsmei. Piemēram, šodien tiek saskatīti trūkumi un negatīvie blakusefekti "nepārtrauktā cilvēces progresa un patēriņa pieauguma" idejā, kā arī globalizācijā, kura "nav panaceja pret visām slimībām, bet tai līdzi nāk arī nopietni apdraudējumi, tie ļoti izgaismojās pandēmijas laikā".
Uzrunas noslēguma daļā arhibīskaps atzina, ka mūsdienu sabiedrībā valda liela polarizācija, kurā ir "kreisie-labējie, vakcinētie-nevakcinētie, liberālie-konservatīvie, tie, kas ir par dabīgu ģimeni, iestājas pret tiem, kas grib paplašināt ģimenes jēdzienu utt. Viens otru apstrīd, apšauba un skatās ar aizdomām".
Viņš atgādināja, ka pāvests Francisks vēstulē "Fratelli tutti" aicina apzināties, ka "visi cilvēki ir mūsu brāļi, kaut arī mēs nepiekrītam visām viņu idejām. Mums visiem ir vienāda cieņa, visi esam aicināti iet kopīgu ceļu, un visi dalāmies vienā cilvēcībā un kopā rūpējamies par mūsu kopīgajām mājām - zemi, kurā dzīvojam". Tas nozīmē, ka ir nepieciešams nevis noslēgties mazās grupās un vērsties pret citādi domājošajiem, bet gan meklēt saskarsmes punktus un līdzās pastāvēšanas iespējas.