Pētījums atspoguļo, ka vīrieši atpūtai velta vairāk laika nekā sievietes, piemēram, vairāk par 4 stundām dienā atpūšas 16% vīriešu un 10% sieviešu.
Analizējot datus reģionālajā griezumā, secināts, ka visvairāk laika atpūtai velta rīdzinieki - vairāk par 4 stundām dienā atpūšas 15% rīdzinieku, kamēr Zemgalē to dara tikai 11% respondentu, bet Kurzemē - 13% un Pierīgā - 10%. Atpūtai mazāk par stundu dienā velta 21% respondentu no Latgales, kam seko kurzemnieki un vidzemnieki - 14%, zemgalieši - 13%, Pierīgas iedzīvotāji - 12% un rīdzinieki - 9%.
"Atpūta ir absolūts priekšnosacījums labai mentālai un fiziskai veselībai - tieši tāpat kā miegs, darbs un mācības. Ideālā gadījumā dienā jāvelta 8 stundas darbam, 8 - miegam un 8 - ģimenei, draugiem, mājas solim, hobijiem un dažāda veida atpūtai. Laiks, kas cilvēkam jāpavada atpūšoties, katram ir atšķirīgs - tāpat kā atpūtas veidi. Svarīgākais, lai ir gan aktīvā atpūta ar izkustēšanos, gan pasīvā - grāmatas lasīšana vai vienkārši pagulšņāšana dīvānā. Turklāt prasme labi atpūsties ir jāapgūst, un bieži tā ir lieta, ko bērni iemācās savā ģimenē - vecākiem jārāda paraugs sabalansētam režīmam. Ja cilvēks atpūtai dienā velta tikai 1 vai 2 stundas, diez vai tajās izdodas gan fiziski, gan garīgi atpūsties no darbā pavadītajām stundām.