"Pēdējo mēnešu laikā, kamēr "Taliban" sagrāba provinces, simtiem cilvēku pameta savas mājas un ieradās Kabulā, lai pasargātu savas meitas un sievas," turpina jaunā sieviete. "Tagad viņi dzīvo parkos zem klajas debess. Es biju to Amerikāņu universitātes studentu starpā, kuri centās viņiem palīdzēt, vācot ziedojumus, pārtiku un citas nepieciešamās lietas. Nespēju valdīt asaras, klausoties vairāku ģimeņu stāstus. Viena no tām karā bija zaudējusi dēlu. Tai nebija naudas taksometram uz Kabulu, tāpēc viņi atdeva savu vedeklu apmaiņā pret transportu. Kā sieviete var būt vienā vērtē ar braucienu?
Padzirdot, ka "Taliban" sasnieguši Kabulu, sapratu, ka kļūšu par verdzeni.
Viņi var spēlēties ar manu dzīvi, kā vien ienāk prātā.
Es strādāju par pasniedzēju izglītības centrā, kurā tika mācīta angļu valoda. Nespēju domāt par to, ka vairs nevarēšu stāvēt klases priekšā, liekot dziedāt alfabēta dziesmiņu. Atceroties savas skolnieces - mazās meitenes, kurām nāksies pārtraukt mācības un palikt mājās, man pār vaigiem līst asaras."
"Taliban" un sieviešu tiesības
Laikā no 1996. līdz 2001.gadam "Taliban" kontrolēja Afganistānu, pārvaldot to pēc stingras šariata likumu interpretācijas. Tolaik meitenēm un sievietēm bija aizliegts mācīties, strādāt, pamest mājas bez vīriešu dzimuma radinieka pavadības, parādīties sabiedrībā neaizklātām, izmantot ārstu-vīriešu pakalpojumus (tā kā sievietēm bija aizliegts strādāt, veselības aprūpe sievietēm faktiski nebija pieejama), iesaistīties politikā vai publiski uzstāties.
Ja sievietes šos noteikumus pārkāpa, viņām varēja piemērot miesassodus - sākot ar publisku pēršanu un beidzot ar nomētāšanu ar akmeņiem. Vardarbība pret sievietēm un izvarošanas bija bieža parādība, norāda organizācija "Amnesty International".
Tagad "Taliban" cenšas pozicionēties kā mazāk brutāls režīms, solot nesodīt cilvēkus, kas sadarbojušies ar kritušo Afganistānas valdību, un "cienīt sieviešu tiesības". Grupējuma runasvīrs raidorganizācijai BBC sacījis, ka sievietēm būšot pieejamas izglītības un darba iespējas, ja viņas valkās hidžābu.