Viņš piedāvā likumā iestrādāt normu, kas paredz, ka papildu risinājumi ārpus pastāvošās veselības aprūpes sistēmas, piemēram, vakcinācijas centri, var tikt īstenoti tikai tad un tikai tik ilgi, kamēr tiem paredzētos uzdevumus pamatoti nav iespējams īstenot jau esošajā veselības aprūpes sistēmā.
Zariņa ieskatā, būtu jānosaka pienākums atbildīgajām institūcijām sniegt šādu papildu risinājumu nepieciešamības pamatojumu Ministru kabinetam, kurš pieņemtu lēmumu par to īstenošanu.
Tāpat parlamentārietis piedāvā noteikt, ka Ministru kabinetam jānosaka kārtību, kādā ģimenes ārstu prakses nodrošina papildu vakcinācijas iespējas un tiek nodrošināti ar tam nepieciešamo papildu finansējumu ārstu un palīgpersonāla atalgojumam, ārstu prakses aprīkošanai un uzturēšanai, kā arī informatīvos un skaidrojošos materiālus par vakcināciju pret Covid-19.
Opozicionārs arī piedāvā likumā noteikt, ka sadarbspējīgi sertifikāti tiek izsniegti personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 infekciju, to pārslimojušas, kurām veiktie Covid-19 testi ir negatīvi vai kurām konstatēts atbilstošais antivielu līmenis. Zariņš piedāvājis šādām personām izsniegt sadarbspējīgus sertifikātus, kas apliecina informāciju par antivielu līmeni.
Virkne deputātu ir iesnieguši dažādus priekšlikumus attiecībā uz to, kā organizējams mācību process, tikmēr Zariņš rosina likumā noteikt, ka pakalpojumu sniedzēji izglītības jomā nodrošina, ka izglītojamie netiek tieši vai netieši diskriminēti atkarībā no vakcinācijas fakta vai sadarbspējīga sertifikāta esamības.