Tā kā mantiniekiem neizdevās panākt kopsaucēju, aktīvu pārvaldītāju nācās izvēlēties notāram. Tā rezultātā par Trubņikova aktīvu pārvaldnieku kļuva juridiskā aģentūra “Cesar Consulting” un tās prezidents Boriss Ļubošics.
“Ja mantinieki paši vienotos, tad notāram būtu jāizpilda viņu griba. Bet par aktīvu pārvaldnieku kļūtu viņu izvēlēts cilvēks – vienalga kurš. Bet viņi nespēja vienoties. Šajā gadījumā notārs pats pēc saviem ieskatiem ieceļ aktīvu pārvaldnieku,” skaidroja Ļubošics intervijā “The Bell”.
Augusta sākumā Trubņikova kompānijai atkal nācās saskarties ar vadības maiņu – par ģenerāldirektoru kļuva Dmitrijs Hanzers, bet par prezidentu – Sergejs Builovs, kurš agrāk cieši sadarbojās ar Trubņikovu.
Jaunās vadības uzdevums ir stabilizēt situāciju uzņēmumā un tikt galā ar mantojuma procedūrām, tomēr – līdz ar šo vīru ienākšanu uzņēmuma vadībā konflikts ir vēl vairāk saasinājies.
“Reideru uzbrukums” un masu atlaišana
12. augustā “Natura Siberica” darbinieku grupa uzņēmuma mājaslapā publicēja atklāto vēstuli, kurā tika paziņots, ka viņi atsakās strādāt Builova vadībā un vēlas, lai par prezidenti kļūst Irina Trubņikova, kura kompāniju vadīja pēc sava bijušā vīra nāves.
Vēstulē teikts, ka jaunā vadība pēkšņi bloķējusi caurlaides visiem galvenajiem darbiniekiem, kā arī centusies atsavināt vairāku veikaliem dokumentāciju. Builova darbības raksturotas kā “rupjš reiderisks uzbrukums”.
Pati Trubņikova televīzijas kanālam RTVI sacīja, ka kompānijas birojā netiek ne viņa, ne arī viņas kolēģi.
“Ierados birojā pēc darbinieku zvaniem – viņi teica, ka nevar piekļūt savām darba vietām, neesot laiduši kaut kādi cilvēki ar sarakstiem. Man iedeva tādu sarakstu ar tiem cilvēkiem, kuriem vispār liegta ieeja birojā. Šo cilvēku vidū biju es, mans dēls Dmitrijs un vēl atsevišķu nodaļu vadītāji. Kompānijas vadība aicināja mums pilnībā atņemt caurlaides,” teica Trubņikova.