Šeit galvenā atziņa – koncentrējies uz cilvēkiem un to, ko tu viņiem piedāvā. Saproti, ko cilvēki vēlas, un sniedz viņiem to. Pašreizējā pasaulē tas noteikti būtu datu privātums un drošība, kā arī – viegli lietojams un pievilcīgs produkts.
Kas rada panākumiem bagātu dzīvi?
Ko tas nozīmē – dzīvot panākumiem bagātu, laimīgu dzīvi? Ja šo jautājumu uzdotu Stīvam Džobsam, atbilde varētu skanēt aptuveni tā:
“Tavs laiks ir ierobežots, tāpēc nezaudē laiku, dzīvojot citu dzīvi. Neseko dogmām, kas pastāv mūsu dzīvē, ņemot vērā to, ko citi cilvēki par tevi domā.
Neļauj citu viedokļu troksnim apslāpēt tavu iekšējo balsi. Pats galvenais – esi pietiekami drosmīgs, lai sekotu savai sirdij un intuīcijai!”
Džobss dogmu definē kā citu cilvēku domāšanas rezultātu un domas brīvības ierobežošanu. Neatkarīga domāšana ir tā, kas ļauj sekot savai sirdsbalsij un ļauj cilvēkam būt tādam, kāds viņš vēlas. Tieši tas ir laimīgas un veiksmīgas dzīves pamatā. Kā gan citādāk tikt galā ar dzīves izaicinājumiem, ar ko saskaramies katru dienu?
Šī ir pēdējā atziņa, kas saistāma ar Džobsa sacīto - “esi izsalcis, esi muļķīgs”.
Šis izteikums bija kā noslēgumi vārdi ietekmīgā septiņdesmito gadu žurnālā, kurā Džobss stāstīja, kā labāk organizēt savu dzīvi. Viņš skaidroja, ka “būšanu izsalkušam” ir viegli saprast – tā ir vēlme pēc atklājumiem, inovācijām un progresu, kā arī nevēlēšanos gulēt uz lauriem.
Savukārt “būšana muļķīgam” ir mazliet grūtāk saprotama. Neviens jau īsti nevēlas būt muļķīgs. Vismaz ne tradicionālajā izpratnē. Tomēr, ja mēs redzam muļķību kā vēlmi uzņemties riskus, kad citi mums saka, ka to vai ko citu nevajag darīt, tad tas nemaz nav tik muļķīgi. To pat varētu dēvēt par vizionāra rīcību.
Fakts, ka arī šis citāts ir aktuāls šodien, norāda, ka mums joprojām vajag pietiekami daudz spēka, lai caur savām darbībām redzētu vīzijas, kas ļauj ikvienam cilvēkam un uzņēmējam sekot savai sirdsbalsij, īstenot trakas (sākotnēji – arī šķietami muļķīgas idejas), kas var veiksmīgi mainīt dzīvi.