Runājot tieši par spēļu zonu, attīstošo spēļu zonu var aprīkot ar dēli, sienu vai molbertu zīmēšanai vai magnētisko dēli, uz kura var likt vārdus no burtiem. Vēlāk dēli var izmantot zīmējumu, diplomu, fotogrāfiju un citu lietu eksponēšanai. Noderēs arī atsevišķs galdiņš šaham, konstruktoriem un lego veidošanai, puzlēm, rokdarbiem. Ierīkojot spēļu zonu, jāatvadās no rotaļlietām, kuras bērns jau pāraudzis, un jāorganizē lietu glabāšanas sistēma: jāsašķiro tās pa kategorijām un jāglabā mantu kastēs vai grozos. Tas ir arī labs veids, kā iemācīt bērnam nolikt mantas savā vietā.
Ilgtermiņa risinājums sienām – neitrālie toņi
Domājot par telpas krāsojumu vai tapetēm, eksperte norāda, ka būtu jāizvēlas neitrālie toņi. Tas būs ilgtermiņa risinājums, jo, bērnam pieaugot, šādu toni būs iespējams saglabāt un pietiks tikai ar mēbeļu, aizkaru vai dekoru nomaiņu. Turklāt neitrālie toņi netraucē ne mācībām, ne spēlēm, ne miegam. Universāls sienu tonis ir maigi niansēts baltais, citi neitrāli toņi - bēšs, gaiši pelēks, pelēkzaļš, zilganpelēks.
Lai istaba nepazaudētu dzīvesprieku, interjera dizainere A.Ilmere norāda, kā darba zonā var izvēlēties krāsas, kuras palīdz koncentrēt uzmanību un aktivizēt smadzeņu darbību, piemēram, dzelteno, zaļo (bet ne pārāk spilgtu!), oranžo, zilo, brūno. Izmantot šīs krāsas (izņemot zaļo) lielā daudzumā vai visā istabā nevajadzētu, piemēram, dzeltenā un oranžā var sākt kaitināt, bet ar zilo tiek riskēts istabu padarīt pārāk vēsu. Kā praksē izmantot šīs krāsas? Pie galda var piekārt kalendāru, karti, stundu sarakstu vai kaut ko citu šajos toņos. Akcenti būs krāsains kancelejas priekšmetu organizators vai kastes papīriem plauktā.