Protams, veikalu plauktos joprojām netrūkst «pliku» gludo plāksnīšu, taču šodien tās vairāk tiek uztvertas kā «televizors gultā» pieaugušajiem vai datorspēļu rīks bērniem. Par nopietnu darba instrumentu planšete nu tiek uztverta vien komplektā ar aksesuāriem – tastatūru un irbuli – un augstiem tehniskiem parametriem.
Šo filozofiju iemieso Huawei nesen prezentētais planšetdators MatePad 11, kas pat veikalā tiek piedāvāts komplektā ar nepieciešamajiem palīglīdzekļiem. To redzamākā daļa ir magnētiskie vāciņi ar pilnizmēra fizisku tastatūru – lielām, rakstīšanai parocīgām pogām, kas ir ne mazāk ērtas kā datora klaviatūrā. Izmantojot šādu tastatūru, rakstīšanas ātrums ievērojami paātrinās, tādēļ planšete kļūst piemērota ne vien atbildēšanai uz teksta ziņojumiem, bet kaut diplomdarba rakstīšanai. Vēl viens svarīgs elements ir otrās paaudzes M-Pencil digitālais irbulis, kas atpazīst 4096 pieskāriena stipruma līmeņus. Līdz ar to rakstīšana un zīmēšana uz ekrāna ļoti atgādina darbošanos ar zīmuli, pildspalvu, flomāsteru vai citu paša izvēlēto rakstāmpiederumu. Var piespiest stiprāk un iegūt treknākas līnijas, var tikko pieskarties ekrānam un vilkt teju saskatāmas, mata biezuma švīkas.
Planšetes sānos iestrādātie magnēti spēcīgi pievelk gan vāciņus vienā pusē, gan irbuli otrā. Tādējādi visu komplektu var ērti pārnēsāt , nebaidoties, ka kāda daļa atvienosies un nokritīs. Pie tam pat šādā salikumā tas joprojām ir plāns un viegls – nedaudz virs 600 gramiem.
Strādājot ar vizuāliem materiāliem kritiski svarīga ir ekrāna kvalitāte. Ne vien izšķirtspēja, bet arī krāsu palete un atsvaidzes intensitāte. Kurš gan vēlēsies, lai zīmējums ekrānā parādās vien tad, kad irbulis jau veicis labu distanci no attiecīgās vietas? Tādēļ MatePad 11 ir īpaši piestrādāts tieši pie šīs komponentes. 10,95 collu ekrāna izšķirtspēja atbilst QHD standartam, ietverot 2560x1600 attēlu veidojošos pikseļus. Turklāt tas spēj uzturēt 500 nitu spilgtumu, kas ir īpaši svarīgi, strādājot brīvā dabā, kā arī nodrošina DCI-P3 krāsu gammas attēlojumu. Ne mazāk svarīga ir 120 hercu attēla atjaunošanās intensitāte kombinācijā ar 2 milisekunžu aizkaves laiku. Tas noder gan zīmējot, gan apstrādājot grafiskos materiālus, gan spēlējot datorspēles, jo vizuālie materiāli tiek attēloti plūstoši, bez raustīšanās, kāda bija raksturīga agrīno paaudžu viedierīcēm.