Turklāt, augusta beigās Singapūra vienojās ar Austrāliju, ka tā piešķirs 500 000 devu, lai Austrālija varētu paātrināt savu vakcinācijas programmu laikā, kad palielinās “Delta” paveida izplatība. Pēc vienošanās noteikmiem, Austrālijai vēlāk būs jāatdod Singapūrai tāds pats skaits vakcīnām. Tas notiks brīdī, kad Singapūras vakcīnu rezerves būs beigušās un nolems veikt revakcināciju.
Vakcinācijas kampaņas veiksme tiek saistīta ar valdības solījumiem pakāpeniski atjaunot ekonomisko un sociālo aktivitāti, kā arī mīkstināt ierobežojumus ārvalstu braucieniem.
“Mēs varam pieradināt Covid-19”
“Sliktā ziņa ir tā, ka Covid-19 ar mums var palikt uz visiem laikiem. Labā ziņa ir tā, ka mēs varam ar šo slimību sadzīvot,” teikts jūnijā publicētā rakstā, kuru sagatavojuši Singapūras tirdzniecības ministrs Hans Kims Jungs un finanšu ministrs Lorens Vongs, kā arī veselības ministrs Ons Je Kungs.
Viņi uzsver, ka koronavīruss kļūs par epidēmisku saslimšanu, kura nekad nepazudīs un turpinās būt līdzās cilvēcei, esot kā epidēmiska slimība līdzīgi, kā tas pašlaik ir bijis ar gripu.
Līdzīgu pieņēmumu maijā un pērn decembrī izteica arī Pasaules Veselības organizācija. Analogs secinājums lasāms arī žurnālā “Nature”, kas apjautājusi vairāk nekā 100 imunologus un virusologus, kas pēta koronavīrusu.
Kā Singapūra plāno pāriet uz “jauno normālo” - ikdienas dzīvi ar koronavīrusu?
- Vakcinācija un revakcinācija. “Pirmie dati liecina par ot, ka ar vakcinācijas palīdzību varam pieradināt Covid-19,” saka ministri.
- Pastāvīga testēšana. Varaseistādes uzsver, ka tās nevar paļauties tikai uz nepatīkamajiem un ilgajiem polimerāzes ķēdes reakcijas (PĶR, zināmi arī kā PCR) testiem. Pēc Singapūras premjera teiktā, ir arī citi testi, kurus var izmantot kopā ar PĶR vai to vietā. Tie gan ir mazāk precīzi, taču tie ir daudz ātrāki antigēna eksprestesti, kas ļauj ātrāk uzzināt par pozitīvu rezultātu un ļaut izolēties saslimušajam. Turklāt, varasiestādes plāno veikt arī notekūdeņu pētīšanu un piesaistīt saslimušo identificēšanai īpaši apmācītus suņus.
- Sociālā atbildība. Ministri uzsver, ka iedzīvotājiem ir pienākums ievērot privātās higiēnas prasības un izolēties sliktas pašsajūtas gadījumā. Darba devējiem – nesodīt darbiniekus par prombūtni slimības dēļ. Šādi sabiedrība var ātri kļūt daudz drošāka.
- Jaunu ārstēšanas metožu izstrāde. Singapūrā ir viens no zemākajiem mirstības līmeņiem no Covid-19. Ministri uzskaita vienu pēc otras veiksmīgas ārstēšanas metodes, kas kas paātrina atlabšanu un samazina smago saslimšanas gadījumu skaitu un mirstību.