Covid-19 pandēmijā it īpaši mediķi un žurnālisti kļuvuši par agresijas mērķiem internetā, bet vainīgie lielākoties paliek nesodīti, jo policija netic draudu īstumam.
Pandēmijas sākumā Lietuvas žurnālists Vilis Petkausks sociālajos tīklos sāka atmaskot melus par vīrusu un tā ierobežošanu, saucot dezinformatorus vārdā. Uz draudiem ilgi nebija jāgaida.
“Aizgāja līdz tam, ka aicināja mani piekaut uz ielas. Sekoja personīgas vēstules, lai skatos pār plecu un publiski neatklāju, kur dzīvoju, jo tas var beigties slikti,” viņš atceras.
Ne visi draudētāji bija bezvārdu troļļi: “Iegūglējot cilvēka vārdu, var redzēt, ka viņš ir tenisa treneris vai kas tāds.” Petkausks par identitātes zādzību internetā un draudu vēstulēm informēja policiju. Tā atzvanīja, lai pārbaudītu pāris detaļu, un ar to atgadījums beidzās. “Tā kā man nebija draudēts trīs vai četras reizes, viņi nespēja neko daudz darīt.”
Žurnālists Karolis Višņausks policijā vērsās šā gada jūlijā pēc tam, kad personīgā vēstulē kāds “vaicāja, vai man ir nācies ar lauztiem pirkstiem salasīt savus izsistos zobus,” viņš stāsta Re:Baltica. “Policiste, kas atzvanīja pēc nedēļas, reālus draudus nesaskatīja. Teica, viss atkarīgs, “kā uz to skatās”.”