Valsts prezidenta kancelejas pārstāvji pavēstīja, ka Levits sanāksmē uzsvēra Eiropas kopējo vērtību nozīmi Eiropas stratēģiskās autonomijas stiprināšanā, "taču kopējas vērtības nenozīmē identiskas vērtības, un ir jāakceptē arī zināms vērtību plurālisms, lai svarīgos jautājumos saglabātu vienotību".
Valsts prezidents norādīja, ka Covid-19 pandēmijas izraisītie traucējumi pasaules tirdzniecības un piegādes ķēdēs vēl vairāk akcentējuši Eiropas ārējo ievainojamību, tādēļ ir īstais brīdis strādāt pie ES noturības iespējamiem nākotnes izaicinājumiem.
"Eiropai ir vajadzīgs pilnībā funkcionējošs vienotais tirgus, kur visām dalībvalstīm ir vienādi noteikumi, tiek ievēroti godīgas konkurences principi. Dažādojot ārējās piegādes ķēdes un palielinot iekšējās spējas, jo īpaši veselības aprūpes iekārtās un farmācijā, Eiropa var kļūt izturīgāka pret turpmākajiem traucējumiem. Turklāt vērienīgās digitālās un zaļās pārmaiņas ir iespēja vēlreiz apliecināt Eiropas vadošo lomu pasaulē inovāciju un tehnoloģiju jomā. Vienlaikus ir jāapzinās, ka Eiropas labklājība un interešu aizstāvība nav iespējama bez sadarbības ar līdzīgi domājošiem partneriem," sanāksmē sacīja Levits.
Runājot par Eiropas gatavību turpmākām krīzes situācijām, Levits uzsvēra, ka ir svarīga cieša ES koordinācija attiecībā uz draudiem, tai skaitā saziņas un informācijas aprites uzlabošana starp dalībvalstīm un ES iestādēm.