FFF (Fridays for Future) visā pasaulē ir vienoti cīņā par klimata taisnīgumu, taču atzīst, ka katrai valstij ir atšķirīgas problēmas, un Latvija nepiedzīvo klimata krīzi tādā pašā apmērā kā jaunattīstības valstīs. Ziemeļu puslodes vadošo valstu alkatība vēsturiski izraisījusi jaunattīstības valstīs iznīcību, kas arī aktīvi veicinājusi globālo sasilšanu. Gan COVID-19 pandēmijas ietvaros, gan klimata krīzes laikā, gan arī ikkatrā krīzē pasaules vēsturē jaunattīstības valstis tiek sistemātiski ekspluatētas un atstātas bez atbalsta, portālam "TVNET" pavēstīja “Fridays For Future Latvia” kustības pārstāve Liene Kņaze.
Pienācis laiks vides un citu jomu aktīvistiem apvienoties, lai mēs kopā skaļāk paustu iebildumus pret klimata nevienlīdzību.
Šobrīd jaunattīstības valstis cieš pasaules bagātāko valstu elites vēsturisko netaisnību dēļ. Bagātāko valstu ievērojami emisiju samazinājumi, godīga vakcīnu sadale un finansējuma palielināšana klimata jomā ir tikai sākums. Kopā mēs varam cīnīties par taisnīgu nākotni, kurā neviens netiek atstāts novārtā.
Ir ļoti svarīgi runāt par klimata nevienlīdzību un klimata krīzi, jo, to aktīvi nerisinot un neuzstādot ambiciozākus klimata mērķus gan vietējā, gan Eiropas Savienības un pasaules mērogā, tā turpinās saasināties. Ir svarīgi runāt par klimata mērķiem, kas būtu saistoši likumdošanā - gan nacionāliem mērķiem Latvijai, gan ES klimata mērķiem - jau 2030. gadam, jo pretējā gadījumā klimata pārmaiņas uzņems arvien straujākus tempus un mūsu apkārtējā vide krasi mainīsies.