Vai zināji, ka sievietei savas anatomiskās uzbūves dēļ esot daudz grūtāk iet nekā vīrietim? Un ka augstu papēžu dēļ mums pārvietojas iekšējie orgāni? Nākamajā rubrikas "Ulmaņlaiku daile" rakstā uzzini, kā jāmācās pareiza un veselīga gaita!
Tā kā šie padomi un ieteikumi ir gandrīz 100 gadus seni, lūgums pret tiem būt kritiskiem un neuztvert rakstīto par pilnīgu patiesību.
Rakstā apzināti saglabāts tā laika rakstīšanas stils un gramatika.
Ieteikumus 1935. gada 3. maija "Atpūtas" izdevumā sniedz Dr. Klāra Stakena.
Ja kādam pieaugušam cilvēkam jautāsim, vai viņš prot iet, tad atbilde būs: «Protams. Kā mēs mākam elpot, ēst, tā mēs mākam iet, tas taču viss notiek automātiski, bez domāšanas.» Bez domāšanas mēs ejam, tas taisnība, mehaniski; bet mums vajadzētu piegriezt vislielāko vērību tam, kā mēs ejam. Nepietiek ar to vien, ka mēs zinām visus savas gaitas trūkumus, vajaga gribēt un mācīties citādi iet. Vispirms — nav pareizi ejot un stāvot izgriezt kāju pēdas par daudz uz āru, jo tad mūsu ķermeņa smaguma punktam stipri jāpārvietojas no vienas puses uz otru un par daudz piepūlē kājas ārējās malas muskuļus.
Vispār iešana sievietei savas anatomiskās uzbūves dēļ ir daudz grūtāka nekā vīrietim, tāpēc arī sievietes biežāk iet nepareizi.