“Viss, kas pieder “Evergrande”, ir valsts, sabiedrības un partijas dots,” 2018. gadā teica Hju, piebilstot, ka “privātā biznesa attīstība Ķīnā ir labs partijas politikas rādītājs”.
Tāpat šovasar “Evergrande” dibinātājs piedalījās Komunistiskās partijas svētku pasākumos, bet vien mēnesi vēlāk Ķīnas regulatori aicināja “Evergrande” pašiem tikt galā ar parādu problēmām.
Eksperti norāda, ka bez lojalitātes izrādīšanas Ķīnas valdībai “Evergrande” neizdotos sasniegt to, kas līdz šim izdevies. Pēc Kanādas konsultāciju aģentūras “Cercius Group” datiem, kas specializējas uz Ķīnas politisko eliti, Hju bija cieši saistīts ar bijušo Ķīnas Komunistiskās partijas vicepriekšsēdētāju Czenu Cinhunu un viņa ģimeni.
2008. gadā Cinhuns, kas ir viena no Ķīnas iepriekšējās paaudzes svarīgākajām personām, devās pensijā. Vēlāk arī citi Hju politiskie sabiedrotie pameta savus amatus – vai nu vecuma dēļ, vai arī tādēļ, ka dažādu iemeslu dēļ bija spiesti atkāpties no amata. Līdz ar to, pašlaik Hju nav lielas aizsardzības Ķīnas galvenajā politbirojā.
Turklāt 10 gadu laikā, kopš Ķīnas prezidents ir Sji Dzjiņpins, ir mainījusies varas struktūra valstī. Ja iepriekš Ķīnas elites ģimenēm bija iespējas aizsargāt savus radiniekus, biznesa partnerus un citus sabiedrotos, tagad ir pilnīga varas vertikāle, kuras augšgalā ir Dzjiņpins, bet pārējie – viņa pakļautie.
Pagājušajā nedēļā ziņas par “Evergrande” drīzo sabrukumu izraisīja satraukumu pasaules fondu tirgos. Galvenais satraukuma iemesls – “S&P Global Ratings” publikācija par to, ka Ķīna neglābs “Evergrande” un tās investorus.