Ingmārs Pūķis: “Izstrādātāju, komunikatoru, juristu ieguldītais darbs kopumā bija 8500 stundas, lai šo dabūtu pie dzīvības un valstij uzdāvinātu.”
“Apturi Covid” bija pirmā lietotne pasaulē, kas bija bāzēta divu tehnoloģiju gigantu “Google” un “Apple” jaunākajā tā brīža rīkā, kas tika radīta tieši Covid-19 kontaktu izsekošanai. Šī sadarbība paredzēja arī ļoti būtiskus noteikumus saistība ar personas datu drošību.
Ingmārs Pūķis: “No šī skatu punkta lietotne sanākusi pārdabiski droša, kas mūsdienās pat vairs nav labi, mūsdienās pēc visa tā, kas ir pārdzīvots, es pieņemu, ka būtu labāk mazliet vairāk sekot un dabūt vēl agresīvāku rezultātu, jo laikam no tādas datu tīrības viedokļa nav nekā sterilāka par “Apturi Covid”.”
SPKC pārstāve Ilze Ārāja raidījumam “Re:Skats” atzīst - kopš lietotne ir pārņemta, tai nav veikti nekādi tehniski uzlabojumi. Tās uzturēšanai gadā no valsts budžeta esot atvēlēti aptuveni 8000 eiro. Tā ir tikai maksa par Latvijas Valsts radio un televīzijas centra pakalpojumiem. Arāja atzīst, ka laikā, kad dienā saslimušo skaits pārsniedza tūkstoti, lietotnes darbībā bija novērojami traucējumi. Šobrīd tie esot novērsti, un līdz ar mācību gada atsākšanos pieaudzis arī tās lejupielāžu skaits
SPKC gan skaidro, ka pagaidām ar lietotnes darbību ir apmierināti un būtiski uzlabojumi tai neesot nepieciešami. Par kādām izmaiņām tās funkcionālā darbībā varēšot domāt tad, kad sabiedrībā pieaugs vakcinācijas rādītāji.