Visi šie faktori pasliktina dzīves kvalitāti, traucē normālu darbu, atpūtu un ikdienas ritu. Bet, ja mēs nekādi nevaram ietekmēt ārējās parādības, tad joprojām ir veids, kā izvairīties no to negatīvās ietekmes uz acīm.
Pirmkārt, tā ir vēdināšana telpās, kurās jūs atrodaties ilgu laiku. Jums ir arī nepieciešama regulāra atpūta no viedierīcēm, lai acis nenogurtu no monitoriem un displejiem. Palīdzēs arī vienkārša vingrošana acīm - skatieties tālumā, tad tuvumā. Un, protams, neaizmirstiet, ka ir zāles, kuras sauc par "mākslīgajām asarām".
Pēc oftalmologu domām, labs apgaismojums dzīvoklī vai birojā arī palīdzēs aizsargāt acis. Tagad agri kļūst tumšs, kas nozīmē, ka cilvēki arvien vairāk laika pavada mākslīgajā apgaismojumā. Nepieciešams, lai pie darba galda būtu atsevišķa lampa, nevis tikai vispārēja gaisma. Nevajag skatīties televizoru tumsā! Tas pats attiecas uz informācijas vai video skatīšanu datora vai tālruņa displejā.
Oftalmoloģe Jekaterina Skitecka iesaka cilvēkiem,
kuri lieto kontaktlēcas, biežāk valkāt brilles - rudenī parādās daudz dažādu vīrusu, un tas palīdzēs novērst to nokļūšanu acīs.
Noteikti tas palīdzēs apmeklējot ārstniecības iestādes, kur visa veida vīrusi jau gaida.
"Rudenī vitamīnu ir mazāk, un saaukstēšanās mums pielīp biežāk," saka oftalmoloģe Jekaterina Skitecka,” tāpēc mēs atceramies A un E vitamīnu, luteīnu un zeaksantīnu. “Pārtikas produkti, kas pašlaik ir pieejami acu veselībai, ir mellenes, apelsīni, brokoļi un spināti. Protams, neaizmirsīsim par bumbieriem un āboliem. Aptiekās tiek pārdoti īpaši vitamīnu kompleksi acīm, kas galvenokārt satur A, E vitamīnu un, ja apdraudēta ir acs tīklene, tad luteīnu un zeaksantīnu. Cinks un visi mikroelementi tur ir kopā.