Kompānijas 2017. gada ziņojumā teikts, ka tikai 30% no “Fairphone 2” izmantotajiem materiāliem ir pārstrādājami. “Fairphone 3” šajā ziņā bija solis uz priekšu, jo pārstrādājami bija jau 50% no materiāliem.
Kā “Fairphone” pārstrādājamības ziņā var sacensties ar “lielajiem dūžiem”, ir grūti pateikt. “Greenpeace” pētījumā teikts, ka “Apple” ir “visai caurspīdīgi, salīdzinot ar citiem telefonu ražotājiem, taču arī šis tehnoloģiju gigants nepublisko informāciju par to, cik pārstrādājami ir viņu ražotie telefoni”.
Tas, kas ir skaidrs – ikviens grams, ko ir iespējams atgūt no telefoniem, ir ļoti vērtīgs. Tas pats viens grams nav jāiegūst raktuvēs un jātērē resursi, lai varētu šo materiālu izmantot ražošanā.
Uzņēmuma “Fairphone” inovāciju direktore Monika Lempersa norāda, ka kompānija veido plānu, kā mazināt CO2 izmešus.
“Esam aprēķinājuši – ja veidojam tālruni, kura dzīves cikls ir 4,5 gadi, tas varētu ļaut telefona radītos izmešus mazināt par trešo daļu,” saka Lempersa.
Uzņēmuma ražotie telefoni ir modulāri. Tas nozīmē, ka kādu konkrētu telefona daļu ir iespējams relatīvi viegli samainīt, ja tā ir salūzusi vai tehniski novecojusi. Citos telefonos, ja ir salūzusi kāda daļa, nereti neko darīt nevar – ir jāmaina uzreiz visa ierīce.
Tieši tāpēc pakalpojuma “iFixit” rangā “Fairphone” novērtējums telefonu labošanas rangā ir maksimālās desmit balles. Salīdzinājumam - “iPhone 12” ir saņēmis sešu ballu novērtējumu. “iFixit” ir amerikāņu mājaslapa, kas māca patērētājiem, kā labot pašiem savas ierīces, piedāvājot padomus arī no profesionāliem meistariem, kas pārstāv konkrētus zīmolus.