Uldis, tāpat kā vairāki tūkstoši citu, ir viens no tiem, kurš zaudējis savu tuvāko radinieku Covid-19 pandēmijā. Viņa tēvs Juris Beinārs pēc desmit pie mākslīgā plaušu ventilatora pavadītām dienām padevās vīrusam un izdzisa. Viņu pēdējā saruna notika ar īsziņu palīdzību, jo bezspēks Juri bija nomocījis tik ļoti, ka viņš nespēja runāt.
Juris Beinārs bija dzīvespriecīgs vīrietis, viņš vairāk nekā 20 gadus bija nostrādājis par autobusa šoferi. Uldis savu tēvu raksturo kā pozitīvu cilvēku, kurš vienmēr bijis gatavs palīdzēt citiem.
"Pirms nedaudz vairāk nekā pusotra gada viņš devās pensijā, taču turpināja strādāt - viņam patika viņa darbs," atceras Uldis. Pirms trīs gadiem Jura sieva nomira, un kopš tā laika viņš savā Iļģuciema dzīvoklītī dzīvoja viens. Tomēr tas viņu neatturēja baudīt dzīvi. "Kopā ar savu ģimeni viņu bieži apciemoju, mazmeitiņa viņam bija ļoti mīļa," stāsta Uldis.
Juris nebija Covid-19 noliedzējs, nebija no tiem, kas iebilst pret vakcīnām un maskām. Viņš pat neesot kautrējies aizrādīt cilvēkiem, kuri autobusā atradās bez maskas, vai stāvēja pārāk tuvu vadītāja kabīnei.
"Tētis ievēroja visus noteikumus un ierobežojumus, tomēr visvairāk viņš gaidīja, kad būs iespēja vakcinēties, jo viņš zināja, ka ir riska grupā, tāpēc gribēja sevi pasargāt," atceras Uldis.
Tomēr, pat ievērojot visus ierobežojumus, pilnībā izvairīties no saslimšanas nav iespējams. Vīruss sasniedza Juri. Ar Covid-19 viņš inficējās otrā pandēmijas viļņa laikā janvāra beigās. Kā oficiālais inficēšanās datums norādīts 31.janvāris, tomēr Uldis atklāj, ka pirmos simptomus Juris sajutis jau pirms tam. "Brīdī, kad parādījās aizdomas, ka viņš varētu būt inficējies, tētis uzreiz pārtrauca kontaktus ar apkārtējiem un devās pašizolācijā," stāsta Uldis. Viņš tēvam veda uz mājām ēdienu, laiku pa laikam abi aprunājās caur atvērtu logu. "Viņš pats nelaida mani iekšā, teica, ka jāietur distance," ar smaidu atceras Uldis.