Aizdomīgi gadījumi ir tad, ja pacientam nav blakus diagnozes un viņam nav antivielu.
Vai, ja pacientam nav antivielas, kas veidojas pēc vakcinācijas, bet ir konstatētas specifiskās antivielas, kas norāda uz “svaigo” infekcijas jeb akūtas saslimšanas ar Covid-19 gadījumu," skaidro Ņikišins.
Svarīgi ir ne tikai laboratoriskie izmeklējumi (antivielu noteikšana), bet arī ārstējošā ārsta un infektologa slēdziens, uz kā pamata attiecīgi seko vēršanās Valsts policijā.
Arī infektologs Uga Dumpis norāda, ka visiem vakcinētajiem pacientiem, kas saslimuši ar Covid-19, iestājoties slimnīcā, tiek noteiktas specifiskās antivielas. Ja to nav, tad no tā var rasties aizdomas, ka pacients iepriekš nav vakcinējies.
Veselības ministrs Daniels Pavļuts (“A/Par”) situāciju, kad par naudu tiek iegādāti viltoti Covid-19 sertifikāti, dēvē par dramatisku, viņaprāt, ārstniecības personām, kas iesaistījušās šādu pakalpojumu sniegšanā, nav vietas ārstniecības sistēmā.
“Ja cilvēks, mēģinot viltot vakcinācijas faktu, galarezultātā ir miris, tad tas ir skaidrs apliecinājums tam, ka nekāda mānīšanās cilvēku nevar pasargāt. Visi šajā ķēdē iesaistītie ir līdzatbildīgi šā cilvēka nāvē. Ja ir izvēle nolikt kādu situācijā, kur saņems sodu, pret situāciju, kur kāds, iespējams, nomirs šīs nenotikušās vakcinācijas dēļ, es lūdzu rīkoties saprātīgi. Mēs centīsimies rast risinājumus, kā sodīt cilvēkus, kuri šādus pakalpojumus ir izmantojuši,” preses konferencē, kurā tika informēts par ārkārtējā stāvokļa ieviešanu medicīnā, sacīja Pavļuts.