IKT joma – vai tiešām vīrišķīga?
“Kādreiz es arī domāju, ka IKT nozare ir izteikti vīrišķīga,” uzdoto jautājumu pārdomā Zane. “Kad sāku studēt, kursā bija jūtami izteikta proporcija – 5 meitenes uz kādiem 55 puišiem. Un tādā kontekstā tiešām liekas – ārprāts, kāds īpatsvars! Vēl kāds stereotips – sākumā arī man bija priekšstats, ka IKT būtībā sastāv tikai no programmēšanas, bet patiesībā šī joma ir ļoti plaša. Tai līdzās ir neskaitāmas jomas, virzieni un profesijas. Un domāju, ka, paskatoties plašāk, dzimumu proporcijā noteikti ir līdzsvars.”
Zanei ar IKT jomu saistās arī kāds romantisks stāsts. Pēc augstskolas beigšanas viena no Zanes draudzenēm sākusi strādāt Valmieras pašvaldības IT nodaļā. Kādā reizē viņas darba kolektīvs rīkojis ikgadējo saliedēšanās pasākumu. Draudzenei bijusi iespēja uz šo pasākumu kādu uzaicināt līdzi. “Tas kāds biju es,” smejas Zane. “Sākumā nopietni apsvēru domu pasākumā nepiedalīties, jo bez draudzenes nevienu citu šajā kompānijā īsti nepazinu, bet beigās tomēr braucienam pievienojos.” Saliedēšanās pasākums patiešām izdevies lielisks, un rezultātā Zane ne tikai sadraudzējusies ar vienu no draudzenes kolēģiem, bet arī sākusi ar viņu dzīvot kopā, un nu pamazām pāris pošas kāzām.
Pieredze reklāmas aģentūrā
Atgriežoties pie jautājuma par karjeras veidošanu, sieviete iezīmē sākotnējo neizlēmību. “Pēc augstskolas pabeigšanas nebija sajūtas – o, jā, esmu ieguvusi IKT jomas zināšanas, un šis man tik ļoti patīk, ka skaidri zinu savu iespējamo nākotnes darbu. Tajā pašā laikā zināšanas iegūtas un diploms kabatā, līdz ar to mērķtiecīgi domāju, kurā virzienā to visu likt lietā. Biju pārliecināta, ka vismaz kādus gadus jomā ir jāpastrādā un jāsaprot, ko tā var man dot,” savu stāstu turpina Zane.